W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Mieleccy uczniowie sprawdzili wiedzę o Sejmie RP [FOTO]

Z inicjatywy Posła Fryderyka Kapinosa 21 kwietnia br. w Sali konferencyjnej IN-TECH 1 w Mielcu odbył się zorganizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Sejmu konkurs wiedzy o Sejmie RP. Udział wzięli w nim uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu mieleckiego.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań, sprawdzającego wiedzę z zagadnień: trybu ustawodawczego; zasad i trybu powoływania posłów, senatorów, Prezydenta RP; zadań i funkcji Sejmu i Senatu; wiedzy o współczesnym Sejmie. Jego celem było zachęcenie młodzieży do poszerzania wiedzy o współczesnym, polskim parlamentaryzmie. Każda szkoła zaproszona do wzięcia w nim udziału, wybrała spośród uczniów swoją reprezentację, na ustalonych przez siebie, wewnętrznych zasadach.

Konkurs był poprzedzony wykładem, poprowadzonym przez przedstawicielki Biura Komunikacji Społecznej Sejmu, dotyczącym architektury sejmowej, współczesności polskiego parlamentaryzmu, trybu ustawodawczego.

W Konkursie wzięło udział 47 osób. Zwycięzcą została Klaudia Wasserman, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Drugie miejsce zajął Michał Skowroński, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, a na trzecim uplasowała się Magdalena Naróg, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. 

– Bardzo się cieszę, że w Mielcu mógł odbyć się konkurs, w którym młodzież ze szkół ponadpodstawowych powiatu mieleckiego mogła sprawdzić swoją wiedzę na temat Sejmu. Jego wyniki świadczą o dużej wiedzy uczniów, którzy wzięli w nim udział. Serdecznie gratuluję Laureatom oraz Uczestnikom konkursu  – powiedział poseł Fryderyk Kapinos.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa