W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video Wywiady

Mielecka Biblioteka Pedagogiczna w nowej lokalizacji [FOTO, VIDEO]

Filia biblioteki została przeniesiona z budynku Starostwa Powiatowego do nowej siedziby w budynku przy ul. Kościuszki 7. W czwartek 19 maja odbyło się jej oficjalne otwarcie i poświęcenie, w którym udział wzięli licznie zaproszeni goście. 

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali marszałek województwa Władysław Ortyl, dyrektor PZPW Krystyna Wróblewska, starosta Stanisław Lonczak, dyrektor Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Jolanta Liniewicz oraz przedstawiciel wykonawcy prac remontowo-przystosowawczych firmy Solid Bud Roman Petejko. 

Wydarzeniu towarzyszył wykład inauguracyjny pod tytułem „Gdzież jest miejsce dla ciebie w tym wieku zamętu, książko” wygłoszony przez dr Stanisława Kusiaka, Wicedyrektora ds. Doskonalenia Nauczycieli i Oddziału Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie.
Artystycznie otwarcie biblioteki uświetnił występ Kwartetu Smyczkowego Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu.

Warto przypomnieć, że Pedagogiczna biblioteka w Mielcu istnieje od 1947 roku. Założył ją inspektor szkolny Józef Rzegocki. Początkowo nosiła nazwę Pedagogicznej Biblioteki Powiatowej. Po reformie administracyjnej w 1975 r. przekształcona w Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. 1 września 2021 r. została włączona w struktury Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie.

W 1997 r. zbiory powiększono o księgozbiór techniczny po likwidowanej Bibliotece Technicznej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Mielec, a w 2014 r. – o klasykę i metodykę literatury angielskiej po zlikwidowanej Bibliotece Kolegium Językowego w Mielcu. Od 2005 r. rozpoczął się proces digitalizacji biblioteki – wprowadzano zbiory do elektronicznego systemu Prolib, a we wrześniu 2008 r. uruchomiono elektroniczną wypożyczalnię.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa