W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały promocyjne Materiały video Wywiady

Mielecka komora normobaryczna [FOTO, VIDEO]

Na Osiedlu Smoczka przy ulicy Matki Teresy funkcjonuje od niedawna komora normobaryczna. Sesje w komorze są często zalecane przez lekarzy osobom, które przeszły COVID-19 do regeneracji płuc. Pod koniec kwietnia nastąpiła instalacja 19 – tonowej komory w jej docelowy miejscu.

Wśród osób, które już odwiedzają mielecką komorę normobaryczną, jest między innymi drużyna ekstraklasowej Stali Mielec, która mimo napiętego terminarza przygotowań do Ekstraklasy dwukrotnie odwiedziła komorę. Piłkarzom wówczas towarzyszył trener przygotowania motorycznego Krzysztof Kapelan.

Co to jest komora normobaryczna?

Normobaria – stan ciśnienia atmosferycznego ( 40% tlen, 2% CO2, 0,5% Wodór),najbardziej sprzyjający zdrowiu i długowieczności człowieka, wynoszący ok. 1500 hPa.

Komora Normobaryczna jest dobrym sposobem wspomagania kondycji fizycznej, odporności organizmu i ogólnej poprawy zarówno samopoczucia, jak i stanu zdrowia naszych bywalców. Atmosfera w Komorze jest bezpieczna dla człowieka, nie ma ograniczenia czasu przebywania w przeciwieństwie do hiperbarii, gdzie czas przebywania jest ściśle limitowany i pod nadzorem lekarskim.

Tlen + dwutlenek węgla + wodór to nasza formuła na zdrowie!

Wiadomo jak potrzebny jest nam do życia tlen. Jest to jeden z podstawowych pierwiastków, bez których nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Niestety tlen w powietrzu nas otaczającym ma coraz więcej zanieczyszczeń przez co jest trudniej przyswajalny i ciężej go w pełni wykorzystać. W komorze podajemy w podwyższonym ciśnieniu tlen z odpowiednią mieszanką gazów, która ułatwia jego lepsze rozprowadzanie do wszystkich komórek organizmu.
Dodatkowo dwutlenek węgla w odpowiednim stężeniu pozwala na rozszerzenie naszych naczyń krwionośnych i łatwiej ułatwia „oddawanie” tlenu z krwi do komórek przez co tlen może dotrzeć we wszystkie rejony, do których w normalnych warunkach nie dociera w odpowiedniej ilości. Jest dla organizmu tak samo cenny i niezbędny jak tlen.
W Komorze dodatkowo mieszanka gazów jest wzbogacona o cząsteczkowy wodór, który jest niezwykle skutecznym antyoksydantem, czyli zwalcza wolne rodniki bezpośrednio przyczyniające się do starzenia wszystkich komórek ciała. Działanie komory jest więc pewnego rodzaju detoxem – oczyszczeniem.

Lepiej oczyszczony i dotleniony organizm sprawniej radzi sobie z wszelkimi dolegliwościami i chorobami. Poprzez przebywanie w normobarii komórki stają się znacznie lepiej dotlenione, rany goją się szybciej i zwiększa się ilość komórek macierzystych. Komórki macierzyste z kolei są wykorzystywane w procesach regeneracyjnych tkanek i narządów. Przyspieszą likwidację obrzęków, wspomagają odnowę tkanek i ich gojenie.

Często osoby uczęszczające na sesje same są zdumione efektami i poprawą ich stanu zdrowia oraz samopoczucia. Do tego należy doliczyć doborowe towarzystwo, interesujące i ciekawe rozmowy odnośnie zdrowia i wymianę doświadczeń między klientami.

Badania naukowe wykazują, że terapia podwyższonym ciśnieniem powoduje między innymi następujące pozytywne rezultaty:

Zmniejsza stany zapalne przez dotlenienie wszystkich komórek
Przyspiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych
Pobudza regenerację nabłonków
Działa stymulująco na komórki skóry – fibroblasty. Pobudza w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają elastyczność skóry
Spowalnia starzenie się organizmu
Znacząco zmniejsza czas obrzęku uszkodzonych tkanek
Zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów – komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości
Poprawia dostarczanie składników odżywczych nawet do odległych i niedotlenionych komórek ciała
Poprawia krążenie krwi
Zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną organizmu oraz zdolność do zapamiętywania
Zdecydowanie poprawia dotlenienie wszystkich komórek a tym samym naturalną regenerację organizmu.

Dla sportowców jest jedynym dopuszczalnym i legalnym dopingiem.

Poza ty dzięki komorze normobarycznej:

  • zmniejsza się czas rekonwalescencji po kontuzjach i urazach,
  • zmniejsza się obrzęk po uszkodzeniach;
  • zwiększa się ilość molekuł ATP,
  • zanika efekt „zakwaszania mięśni”,
  • skraca się czas regeneracji organizmu po treningu,

YouTube player
YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa