W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Mielecka młodzież pojechała do Portugalii

Miasto Mielec zostało zakwalifikowane jako partner do kolejnego programu  finansowanego ze środków Unii Europejskiej jakim jest Program Erasmus+ Youth Empowerment Poiares.

Jego realizatorem jest gmina Vila Nova de Poiares w Portugalii. Program skierowany jest do młodzieży, której  dotyczy jedna z kilku kategorii ograniczeń. Są to m.in. osoby pochodzące z uboższych rodzin, borykających się z problemami finansowymi lub korzystającymi ze świadczeń pomocy społecznej.

Szanse niezwykłego wyjazdu do Portugalii otrzymała także młodzież z rodzin dotkniętych bezrobociem. Dotyczy to także młodzieży o ograniczonych umiejętnościach społecznych zamieszkujących obszary wiejskie z dala od dużych ośrodków miejskich i mających ograniczony dostęp do transportu publicznego.   

Program Erasmus+ Youth Empowerment Poiares jest w 100% finansowany ze środków Unii Europejskiej. Gmina Vila Nova de Poiares w ramach projektu organizuje i finansuje kwotą ponad 21 tysięcy euro, zarówno przejazd jak i tygodniowy pobyt w Portugalii dla 20 osób w wieku 16-20 wraz z trojgiem opiekunów. Razem z młodzieżą we wtorek 5 września do Portugalii wyjechało troje nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu: Agnieszka Gardulska, Barbara Iwanicz i Karol Zarzyczny.  

W programie pobytu są przewidziane przede wszystkim edukacyjne i integracyjne zajęcia z portugalską młodzieżą realizowane według wytycznych programu, a także wycieczki po regionie Vila Nova de Poiares, zwiedzanie uniwersyteckiego miasta Coimbra i dwudniowy pobyt nad Oceanem Atlantyckim.   

Pierwszym organizacyjnym etapem wyjazdu finansowanym także w ramach programu był kilkudniowy pobyt w Portugalii Pani Agnieszki Gardulskiej, nauczycielki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 wraz z uczennicą Aleksandrą Słaby.

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa