W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Mielecka niezależna literatura obchodziła swoje święto [FOTO]

Blisko trzydzieści osób wzięło udział w promocji nowego numeru „Dygresji” – Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego Nr 4-5, wydawanego przez Mieleckie Towarzystwo Literackie, która odbyła się 5 marca 2022 r. w mieleckiej siedzibie stowarzyszenia.

W imprezie uczestniczyli członkowie MTL i miłośnicy literatury. Powitała uczestników, w gościnnych progach Towarzystwa, jego wiceprezes Barbara Augustyn. Prezes MTL Zbigniew Michalski, jako redaktor rocznika, przedstawił jego zawartość w formie e-booka, jakościowo lepszą niż wszystkie poprzednie, która została wydrukowana przy skromnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Okładkę pisma upiększył obraz Krystyny Burek, zaś za grafiki posłużyły obrazy Małgorzaty Wiech. Swoje wiersze przedstawili osobiście wszyscy twórcy biorący udział w imprezie, wiersze nieobecnych odczytała Katarzyna Hudy. Śpiewająco, lirycznie i muzycznie, w czterech ciekawych odsłonach, zaprezentowali swój talent wokalny i aktorski: Gabriela Kania, Zbigniew Radłowski, Anita Róg-Bindacz i Kamila Bik. 

Wszystkie fragmenty prozy przeczytał, na przemian z prezentacją poezji, nieoceniony Janusz Pacholec. Uczestnicy imprezy otrzymali na pamiątkę aktualny numer „Dygresji”.

Z imprezy powstała bogata dokumentacja fotograficzna.

Zdjęcia: S. Kania

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na rekrutację

Wiadomości Mielec

Policjant z Mielca najlepszym dzielnicowym na Podkarpaciu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ukarany mandatem w wysokości 3 tyś. złotych za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa