W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video WYRÓŻNIONE (dodatkowa)

Mielecka Strefa Kobiet [FOTO, VIDEO]

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią powróciła Mielecka Strefa Kobiet – wydarzenie dedykowane mielczankom, które 8 marca, podobnie jak wszystkie kobiety na całym świecie będą świętowały Międzynarodowy Dzień Kobiet.  

Już dwa lata temu impreza w nowym budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i samych uczestniczek tego wydarzenia. Tak też było tym razem, mimo, że tegoroczne strefa kobiet odbyła się w cieniu wojny za naszą wschodnią granicą.

Mielecką Strefę Kobiet w minioną niedzielę odwiedziło ponad tysiąc osób, na które czekało wiele atrakcji przygotowanych zarówno przez nasze lokalne firmy, jak również przez różne organizacje i stowarzyszenia. Były m.in. porady żywieniowe pod hasłem „Dieta cud” (Projekt Zdrowie), kosmetyczne metamorfozy z Mary Kay, ćwiczenia z Extreme Fitness, spotkania z fundacjami SOS Życie i Uśmiechnij się, rozmowy o kawie (Sklep Kawa & Herbata) i o bezpieczeństwie (KPP Policji), a także o ziołach, domowych przetworach, suplementach diety, książkach i o uzależnieniach.

Świetną zabawą okazał się konkurs dla… panów, których zadaniem było wykonanie dla wylosowanych modelek kreacji w stylu mieleckim, hawajskim, amerykańskim i eskimoskim. Finałem konkursu był niecodzienny pokaz mody. W konkursie uczestniczył m.in. Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz ze swoim pierwszym zastępcą Pawłem Pazdanem, a także Adriana Miłoś (drugi zastępca prezydenta) oraz przedstawiciele klubów piłki nożnej i piłki ręcznej.

Swoje stoisko podczas Mieleckiej Strefy Kobiet 2022 miała Fundacja DKMS zajmująca się szukaniem dawców dla pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Można się było zapisać do bazy dawców szpiku. Tym razem poszukiwana dawców dedykowane były Martynie (pracownicy Urzędu Miejskiego w Mielcu), która ponownie musi zmagać się z białaczką. W rejestracji potencjalnych dawców pomagała małżonka prezydenta Wiśniewskiego – Małgorzata.

Na zakończenie Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski dziękując za przybycie uczestnikom tego wydarzenia i organizatorom, zaprosił wszystkich do Mieleckiej Strefy Kobiet 2023.

YouTube player

W trakcie imprezy odbyło się otwarcie wystawy DIALOGI malarstwo/rysunek/fotografia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka Strefa Kibica

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa