W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

W dniu 11 czerwca 2024 r. Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu – pan Janusz Kotarba, w siedzibie Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie, odebrał certyfikat dla Szkoły Ambasadora Parlamentu Europejskiego.

Tym samym Zespół Szkół, który uczestniczył w projekcie EPAS, znalazł się w gronie 53 szkół z całej Polski, które już posiadają ten tytuł. 

Program EPAS ma na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. 

Zdobycie certyfikatu było możliwe dzięki przeprowadzeniu przez szkołę wielu działań proeuropejskich w roku szkolnym 2023/24. Zostały one przedstawione przez Dyrektora Kotarbę w prezentacji przygotowanej przez panią Ewę Bożek. W mijającym roku szkolnym, uczniowie ZS angażowali się w różnego rodzaju akcje, konkursy i wystawy  promujące ideę zjednoczenia w Unii Europejskiej, a także wartości jakie niesie ze sobą. Powstało Szkolne Koło Europejskie, zorganizowano obchody Dni Erasmusa, Dnia Języków Obcych oraz Europejskiego Dnia Sportu. W maju, w szkole hucznie obchodzono Dzień Europy, w ramach którego przygotowano okolicznościową wystawę i konkursy z okazji 20 rocznicy wejścia Polski do UE. Biuro Parlamentu Europejskiego z siedzibą w Warszawie pozytywnie oceniło działania szkoły w zakresie promowania proeuropejskich idei.

Certyfikat „Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego” dla Zespołu Szkół wręczyli: pan Witold Naturski – Dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce, pan Jacek Wasik – przedstawiciel BPE oraz przedstawicielka Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Za zaangażowanie i entuzjazm w podejmowaniu działań, BPE nadało pani Ewie Bożek tytuł Starszego Ambasadora Parlamentu Europejskiego, który pozwala na przygotowanie i wybór młodych ambasadorów spośród społeczności uczniowskiej.

Gratulujemy wszystkim zaangażowanym z realizację programu i zapraszamy do współpracy w nowym roku szkolnym!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa