W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mielecki Budżet Obywatelski 2023

Dziesięć projektów ogólnomiejskich i dziewiętnaście projektów lokalnych zaproponowali mieszkańcy Mielca w ramach naboru wniosków do kolejnej edycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego, który będzie realizowany w roku 2023.

Projekty można było zgłaszać do 15 lipca. Największą aktywnością wykazali się mieszkańcy osiedli Kilińskiego/Kościuszki, Kopernika/Kusocińskiego i Dziubków/Szafera, którzy zagłosili po 3 zadania – m.in. budowę boiska do siatkówki plażowej na bulwarach na Wisłoką, wybiegi dla psów na terenie MOSiR-u i przy ul. Szafera, modernizację pomieszczenia dla kotów w Schronisku dla bezdomnych zwierząt czy pas zieleni przy deptaku na os. Szafera. Mieszkańcy osiedla Lotników proponują budowę Strefy Wodnej Mgiełki czyli plac relaksu dla dzieci i dorosłych, a mieszkańcy os. Smoczka – Plenerowe Kino Letnie w parku na dawnym wysypisku odpadów komunalnych.

Wśród innych zgłoszonych pomysłów są m.in. nowy plac zabaw przy ul. Wspólnej, siłownia plenerowa przy Krańcowej, modernizacje boisk przy Wróblewskiego i przy Konopnickiej, wymiany ogrodzenia w PM 4 i Żłobku nr 7, oświetlenie obiektów sportowych na osiedlu Rzochów i Wojsław oraz monitoring obiektów sportowych przy SP 3.

Mieszkańcy zgłosili nie tylko projekty inwestycyjne, ale także zaproponowali w ramach MBO organizację w Mielcu w roku 2023 dwóch zacnych jubileuszy – 50-lecia zdobycia przez piłkarzy Stali Mielec pierwszego mistrzostwa Polski oraz 50-lecie zwycięskiego remisu piłkarskiej reprezentacji Polski w meczu z Anglią na stadionie Wembley. Jak wiadomo złota bramka dla Polski w tym meczu, która utorowała polskiemu futbolowi drogę do największych sukcesów, padła po akcji trzech piłkarzy Stali Mielec – Henryka Kasperczaka, Grzegorza Laty i Jana Domarskiego.

Wśród projektów ogólnomiejskich są m.in. Park Miejski przy tężni solankowej, modernizacja boisk przy SP 11, boisko wielofunkcyjne na os. Lotników, park i sensoryczny plac zabaw z drewna przy ul. Królowej Jadwigi, boisko wielofunkcyjne przy SP 13 oraz miasteczko rowerowe i mini skatepark na stadionie Gryfu, a także Klub Młodego Podróżnika – warsztaty i spotkania z podróżnikami dla dzieci z mieleckich szkół i przedszkoli.

Na Mielecki Budżet Obywatelski co roku przeznaczana jest kwota 2 milionów złotych, z czego 1 100 tys. na projekty ogólnomiejskie i 900 tys. zł na projekty lokalne (po 100 tys. na każdy z 9 obszarów).

Zgłoszone projekty i zadania w terminie do 31 sierpnia podlegają weryfikacji i ocenie pod względem ich zgodności z prawem, wykonalności technicznej oraz spełnienia przez nie wymogów formalnych.

Lista projektów zakwalifikowana do głosowania podana zostanie do 10 września, głosowanie odbędzie się od 20 do 30 września za pomocą formularzy papierowych oraz internetowo za pośrednictwem profilu zaufanego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stypendia sportowe czekają na wnioski

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa