W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mielecki dworzec wreszcie będzie wyremontowany. Interweniował poseł Kapinos

Modernizacja dworca kolejowego w Mielcu została wpisany na listę planowanych zdań inwestycyjnych PKP S.A na lata 2021-2027. To wynik skutecznej interpelacji mieleckiego posła Fryderyka Kapinosa.

Program Inwestycji Dworcowych jest projektem mającym na celu poprawę poziomu obsługi pasażerów oraz integrację kolei z innymi gałęziami transportu. Efektem końcowym realizacji Programu Inwestycji Dworcowych mają być wystandaryzowane, charakteryzujące się wysoką jakością dworce kolejowe, dostosowane do potrzeb pasażerów oraz systemu transportowego, a jednocześnie odpowiadające uwarunkowaniom lokalnym oraz odpowiadać realnym potrzebom lokalnych społeczności.

– Dworzec kolejowy jest długo wyczekiwaną inwestycją zarówno dla miasta Mielca i powiatu mieleckiego, jak i jego mieszkańców, dlatego bardzo się cieszę, że moje działania przyniosły wymierne korzyści i ten od lat zaniedbany budynek dworca zostanie wyremontowany, co poprawi jego standard zarówno techniczny, jak i estetyczny. Planowany remont mieleckiego dworca to również wielki sukces mieszkańców, którzy zwrócili się do mnie w tej kwestii. Dziękuję Ministerstwu Infrastruktury za liczne rozmowy na ten temat. Cieszę się, że na skutek moich rozmów i starań parlamentarzystów z regionu, europosła Tomasza Poręby, posła Krzysztofa Sobolewskiego i wiceministra Rafała Webera uda się ten obiekt odnowić – powiedział poseł Fryderyk Kapinos.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa