W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Kultura i nauka

Mielecki Ekonomik po raz czwarty finalizuje projekt staży zagranicznych

Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu zakończył realizację projektu „Włoskie hotelarstwo w Erasmusie zawsze na plusie” w ramach unijnego programu Erasmus +.

W projekcie wzięło udział 32 uczestników, uczniów klas II i III Technikum kierunku technik obsługi turystycznej. Staże młodzieży odbyły się w dwóch grupach- w maju i we wrześniu 2017 roku w Rimini we Włoszech. Młodzież odbywała praktyki zagraniczne w 3 i 4 gwiazdkowych hotelach jednego z najpopularniejszych i największych kurortów we Włoszech i Europie.

Staż był okazją nie tylko do zdobywania wiedzy i umiejętności wymaganych dla tego kierunku kształcenia ale też pozwolił poznać wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc we Włoszech. W ramach programu turystycznego stażyści poznając Florencję, Wenecję, Loreto, San Marino, Santarcangelo szkolili podstawy przewodnictwa i pilotażu.
Odbycie stażu potwierdza międzynarodowy dokument Europass Mobilności oraz ECVET ( Europejski system transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym).
Dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych młodzież bezpłatnie została przygotowana do udziału w stażu poprzez kurs języka włoskiego z językiem angielskim, spotkania z psychologiem, zajęcia kulturowe, a następnie również bezpłatnie, mając zapewnioną podróż, zakwaterowanie, wyżywienie i atrakcje, spędziła 3 tygodnie stażu w Rimini.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Warsztaty cukiernicze z Teresą Pogodą [FOTO]

Wiadomości Mielec

Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych [FOTO]

Wiadomości Mielec

„3…2…1…odpalone święta” – na placu AK i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa