W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Mielecki Festiwal Nauki i Techniki [FOTO, VIDEO]

Główne przesłanie festiwalu, którego głównym organizatorem jest Centrum Kształcenia Praktycznego i Nauczycieli, koncentruje się wokół rozbudzania wśród uczniów zainteresowań naukowo-technicznych związanych z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, zrozumienia procesów wywołujących zmiany klimatyczne oraz promowania innowacyjnych rozwiązań w kształceniu zawodowym we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Jednym z punktów Festiwalu była uroczysta gala wręczenia statuetek LEONARDO – patrona Stowarzyszenia Akademii Umiejętności Technicznych w Mielcu. W tym roku statuetki przyznano w czterech kategoriach. Mielecki Talent, Nauka, Przedsiębiorstwo, Społeczna Odpowiedzialność.

Uczestniczący w gali Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski pierwszą statuetkę wręczył Emilii Wojdyło – kilkukrotnej, złotej medalistce Mistrzostw Polski w Modelarstwie Lotniczym i Kosmicznym, która za tydzień zadebiutuje w kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata.

W kategorii Nauka wyróżniony został dr hab. inż. Włodzimierz Adamski – od 40 lat związany z mieleckim przemysłem lotniczym, wieloletni pracownik PZL Mielec.

W kategorii Przedsiębiorstwo wyróżniono mielecką firmę technologiczną NAVITEL, produkującą sterylizatory powietrza, Nagrodę odebrał  Wojciech Mordec, prezes Zarządu NAVITEL sp. z o.o.

W kategorii Społeczna odpowiedzialność wyróżniono Bogdana Ostrowskiego, osobę przez całe życie zawodowe związaną z mieleckim przemysłem lotniczym, która aktywnie włączała się w popularyzację nauki, rozwój badań i technologii.

Oprócz wyróżnień statuetkami LEONARDO, Zdzisław Nowakowski – pomysłodawca i członek założyciel Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych LEONARDO otrzymał Srebrną Odznakę za Zasługi dla Modelarstwa i Aeroklubu Polskiego.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczennica ZSE wyróżniona w policyjnym konkursie

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa