W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mielecki policjant pod swój dach przyjął dwie rodziny uchodźców

Wielu policjantów z Mielca pomaga obywatelom Ukrainy, którzy szukają schronienia na terenie naszego kraju. Angażują się w zbiórki niezbędnych rzeczy oraz organizują transport dla potrzebujących. Jeden z policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego służący w naszej jednostce, zaprosił do swojego domu dwie ukraińskie rodziny. Wie jak ważna jest bezinteresowna pomoc w tej trudnej sytuacji.

Mł. asp. Arkadiusz Polak jest policjantem od 10 lat. Już jako dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Czerminie bardzo angażował się w sprawy społeczne, dbał o mieszkańców i pomagał potrzebującym. Obecnie służy w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Gdy pojawiła się informacja o możliwości pomocy rodzinom, które uciekają przed wojną z terenu Ukrainy, nie wahał się ani chwili. Sam jest ojcem trójki dzieci i wie jak ważne dla każdego człowieka jest bezpieczeństwo najbliższych.

W swoim domu funkcjonariusz gości dwie obywatelki Ukrainy wraz z dziećmi, dziewczynkami w wieku 6 i 12 lat oraz dwoma chłopcami w wieku 7 i 14 lat. Rodziny przyjechały z miejscowości Borysław w obwodzie lwowskim. W ojczyźnie zostawiły mężów, którzy walczą o wolność.

Po podjęciu decyzji o pomocy rodzinom z Ukrainy, policjant zaangażował w nią swoich znajomych i zorganizował niezbędną pomoc. Przy ich wsparciu wyposażył wolne pomieszczenia w meble oraz niezbędny sprzęt. Dzieci, które gości, czują się bardzo dobrze w nowym domu. Mają do dyspozycji plac zabaw i już nawiązały pierwsze przyjaźnie z sąsiadami policjanta.

Mł. asp. Arkadiusz Polak nie poprzestaje na pomocy jedynie tym dwóm rodzinom, już organizuje ją dla kolejnych potrzebujących.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa