W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mielecki ratownik w TVP Nauka

Jak informuje Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, aż dwa odcinki poprowadzi w TVP Nauka rat. med. Wojciech Machowski, ratownik medyczny Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

A do roli nauczyciela ratownictwa nadaje się jak mało kto, bo oprócz wielu lat doświadczenia w zawodzie ma też na koncie liczne sukcesy w wojewódzkich i ogólnopolskich zawodach w ratownictwie medycznym.

„Na wszelki WYPADEK!” to cykl poradnikowy, który, jak deklarują producenci, podpowie, jak należy zachować się w sytuacjach wymagających nagłej pomocy medycznej. – Nikt z nas przecież nie liczy się z tym, że niespodziewanie może spotkać go jakiś nagły wypadek czy uraz. Nikt też nie nosi cały czas przy sobie apteczki pierwszej pomocy. Warto jednak wiedzieć, jak zachować się w różnych nagłych okolicznościach i jak można pomóc sobie lub innym w nieoczekiwanych sytuacjach, zwłaszcza takich, kiedy potrzebna jest natychmiastowa pomoc – promują projekt twórcy.

Tematami pierwszych odcinków będą złamania i zakrztuszenia. – Występowałem w charakterze prowadzącego ten program. Polegało to na tym, że wspólnie z zaproszonym lekarzem rozmawialiśmy o filmiku, na którym zdarzył się wypadek. Naszym zadaniem było omówienie i skomentowanie sytuacji oraz udzielenie praktycznych wskazówek. Stres był duży, ale to bardzo ciekawe doświadczenie. Miałem okazję zobaczyć jedno z najnowocześniejszych studio w Polsce, w którym sprawnie wykorzystuje się animacje komputerowe. Były dodane do naszej rozmowy – opowiada rat. med. Wojciech Machowski.

W kolejnych odcinkach ratownicy medyczni opowiedzą o tym, jak postępować w przypadku zawału, udaru czy śpiączki cukrzycowej. – Od wielu lat mieleckie pogotowie zajmuje się edukacją prozdrowotną na wiele sposobów. Prowadzimy kursy pierwszej pomocy, doszkalamy ratowników, ale sami produkujemy programy edukacyjne i poradnikowe w ramach cyklu „Trzy Dziewiątki” publikowanego na FB, naszej stronie i w lokalnych mediach. Tym bardziej cieszy, że to właśnie nasz ratownik tak świetnie wpisał się w ten nurt działań i to w ogólnopolskiej telewizji. To duże wyróżnienie także dla PSPR w Mielcu, ale oczywiście przede wszystkim dla samego Wojtka. Możemy być dumni, że w pełni się sprawdził, z tego co wiemy – mówi dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR Mielec.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa