W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Mielecki Rocznik Literacko-Kulturalnego „Dygresje”

Osoby piszące z Mielca i okolic, które piszą niebanalne utwory, zasługujące na należyty rozgłos i uznanie czytelników, zapraszamy na łamy „Dygresji” – Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego.

W oparciu o pracę redakcyjną Mieleckiego Towarzystwa Literackiego zarówno znani twórcy, jak również nikomu nieznani debiutanci, każdego roku dostają szansę debiutu w piśmie „Dygresje”. Do współtworzenia szóstego numeru pisma, który ukaże się w grudniu 2022 roku, i będzie zawierał przegląd regionalnej twórczości literackiej, zapraszamy piszących pod warunkiem, że potrafią wznieść się ponad przeciętność.

Zapraszamy bez względu na to jakie stowarzyszenie reprezentują, czy też piszą po prostu do szuflady. Chcemy, aby była to szczególna artystyczna prezentacja, obecnego niełatwego roku, w którym wojna, u naszego wschodniego sąsiada, zdominowała życie wielu ludzi.

Aby zaprezentować siebie w tym numerze rocznika, twórca musi nadesłać na adres e-mail [email protected] minimum 10 wierszy, fragmentu prozy do 15 stron, tekstów krytyczno-literackich względnie innej twórczości (mile widziane fraszki, aforyzmy, limeryki itp.) w jednym pliku Word wraz z biogramem i w oddzielnym pliku zdjęcia portretowego o rozdzielczości 350 dpi.

Termin nadsyłania materiałów upływa z dniem 31 października 2022 r. Stanowczo prosimy, by nie odkładać tej ważnej sprawy na ostatnią chwilę. Zapraszamy do współpracy artystów malarzy i fotografików: bardzo poważnie potraktujemy Wasze prace w trakcie redakcji, aby znalazły swoje należne miejsce.

Zaproszenie to szczególnie kierujemy do literacko uzdolnionej młodzieży szkół średnich. Jesteśmy zainteresowani na Waszym współudziałem w najnowszy numerze rocznika. Każda nadesłana do nas praca zostanie opublikowana na prawach artystycznego debiutu.

Serdecznie zapraszamy chętnych, do skorzystania z szansy takiego debiutu i promocji artystycznej swojej osoby.

                                                                                  Zbigniew Michalski

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Miejski Dzień Dziecka 2023 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Młodzieżowa Rada Miejska spotkała się z Prezydentem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zarząd Powiatu Mieleckiego z absolutorium

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa