W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Felietony Kultura i nauka

Mielecki Rocznik Literacko-Kulturalny ”Dygresje” już w grudniu

Już wkrótce, w miesiącu grudniu 2019 r., ukaże się trzeci numer „Dygresji” — Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego, który zawiera 254 strony, 144 zdjęć i 42 prezentacje autorskie i tematyczne, z różnych dziedzin literatury.

Pismo przedstawia bogatą plejadę autorów, wśród których wiedzie prym aż dwudziestu czterech poetów i czterech prozaików. Numer zawiera prezentacje poetyckie, prozatorskie, krytyczno-literackie, wywiady, krótkie formy satyryczne, felietony Andrzeja Talarka, artykuły dotyczące spuścizny literackiej Jarosława Zielińskiego, dokumentację rocznej działalności literackiej wydawcy rocznika — Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, bogatą galerię fotograficzną oraz nowości wydawnicze MTL  powstałe w przeciągu 2019 roku.

Można w nim znaleźć na okładce, obraz Tomasza Mrozowskiego, a w tekście liczne zdjęcia  jego prac. Bogactwo jego twórczości ozdabia karty rocznika. Redakcją i składem zajął się ponownie prezes MTL Zbigniew Michalski, korektę wykonała Anna Ungenhauer. Współdziałała, przy opracowaniu całości, spora grupa współpracowników zarówno członków wydawcy, jak również pochodzących spoza Mielca.

Wszyscy oni wymienieni są wśród współpracowników. Zdjęcia z imprez pochodzą od kilku osób. Autorem ich największej ilości jest stały współpracownik MTL — Józef Załucki.  Drukiem zajmuje się Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu. Spośród twórców MTL jest dwoje poetów debiutujących w roczniku.

Promocję nowych „Dygresji” w Mielcu przewidziano na niedzielę 29 grudnia 2019 roku – w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu.

Zbigniew Michalski 


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa