W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Mielecki Uniwersytet Dziecięcy [FOTO]

Inauguracja roku akademickiego Mieleckiego Uniwersytetu Dziecięcego 2019/20 odbyła się 10 października w Domu Kultury SCK. 

Uroczystość zaczęła się od odśpiewania hymnu akademickiego „Gaudeamus igitur”. Było nadzwyczaj uroczyście, pewnie za sprawą obecności Jej Magnificencji prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Doroty Malec, która wystąpiła w stroju reprezentacyjnym – czerwonym płaszczu z łańcuchem – symbolem godności urzędu rektora. Był także niezwykle lubiany przez mieleckich studentów gość – prof. Kazimierz Wiech, który reprezentował Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, a z MUD związany jest od początku jego istnienia. Galerię gości honorowych dopełniali: wiceprezydent Mielca, Paweł Pazdan, wicestarosta Andrzej Bryła, członek komisji oświaty  i kultury UM, Fryderyk Kapinos oraz wieloletni donator MUD Eugeniusz Andrusiewicz, dyrektor Elektromontaż Rzeszów SA Zespół Budów w Mielcu.

Gości, studentów i ich rodziny powitała dyrektor Samorządowego Centrum Kultury Joanna Kruszyńska, która życzyła studentom udanej podróży po różnych zakątkach wiedzy. Jej Magnificencja prof. Dorota Malec odczytała list od rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka, który z entuzjazmem odniósł się do wieloletniej współpracy z mieleckim Uniwersytetem, pochwalił cele edukacyjne MUD i życzył studentom ciekawych zajęć w nowym roku akademickim. Podobne życzenia skierował do studentów rektor Uniwersytetu Rolniczego w liście odczytanym przez prof. Wiecha. Ciepłe słowa pod adresem gości z Krakowa i życzenia do studentów skierowali także wiceprezydent Paweł Pazdan i wicestarosta Andrzej Bryła.  

Studenci mieli okazję odebrać indeksy z rąk Jej Magnificencji prorektor UJ prof. Doroty Malec i prof. Kazimierza Wiecha, który był też autorem barwnej multimedialnej gawędy  inauguracyjnej, która nosiła tytuł „Domy zwierząt”. 

Młodzi mielczanie otrzymali także upominki zarówno od Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rolniczego, jak i od rodzimej Alma Mater – Mieleckiego Uniwersytetu Dziecięcego. 

Podczas inauguracji wystąpił zespół wokalny „Kameleon” pod dyrekcją Jolanty Dudzik z akompaniamentem kapeli ZPiT „Rzeszowiacy”. 

Uroczystą inaugurację przygotowały opiekunki MUD: Ewa Wyparło i Ewa Bryk, a poprowadził ją Bartosz Kramarz.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa