W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video

Mieleckie akcenty na wystawie – ”Od COP do gospodarki 4.0” Stalowa Wola 2020 [FOTO, VIDEO]

W czwartek 16 stycznia w Stalowej Woli prezydent RP Andrzej Duda oficjalne otworzył wystawę gospodarczą „Od COP do Gospodarki 4.0” Stalowa Wola 2020. 

Gospodarcza wystawa „Od COP do Gospodarki 4.0” Stalowa Wola 2020 zgromadziła około 70. wystawców – firm z całego kraju, które zostały wybrane w ramach Prezydenckiej Kapituły Gospodarczej. Przedsiębiorstwa, które zaprezentowały się na wystawie to krajowi liderzy innowacji z różnych branż – od przemysłu ciężkiego, innowacyjnego, po branże lekkie, spożywcze, czy start-upy. Wśród wystawców znalazły się między innymi takie firmy jak: Ceramika Paradyż, Defro, Fakro, Comarch, KGHM Polska Miedź, Mlekovita, a także zakłady z Podkarpacia, jak mielecki Melex, Poltino czy Olimp Labs.

Mieleckim akcentem wystawy było stoisko Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych Leonardo działającej przy CKPiDN oraz firmy Melex.

Firma Melex Sp. z o.o. znalazła się wśród 68 firm wyróżnionych przez kapitułę Polskiej Wystawy Gospodarczej (PWG) pod patronatem Prezydenta RP i została zaproszona przez Kancelarię Prezydenta do wzięcia udziału w wystawie w Stalowej Woli. Na stoisku zaprezentowała swój najnowszy model Melex, 391.1 Face Lifting z zabudową kontenerową do wywożenia odpadów, przeznaczony dla samorządów oraz firm z branży komunalnej.

Po części oficjalnej prezydent odwiedził stoiska wystawców, wręczając firmom biorącym udział w wystawie specjalne certyfikaty. 

Polska Wystawa Gospodarcza to zamysł, który zrodził się w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości. Wówczas Prezydent RP Andrzej Duda postanowił wskrzesić ideę wystaw, które pokazują potencjał polskiej gospodarki. PWG nawiązuje więc charakterem do tradycji Powszechnych Wystaw Krajowych, które miały miejsce we Lwowie, w Krakowie, a ostatnia w 1929 roku w Poznaniu.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa