W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Mieleckie Dni Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej [FOTO]

W auli ZST Mielec odbyła się dziś powiatowa konferencja „W poszukiwaniu przyczyn i dróg wyjścia z trudności w komunikacji i uczeniu się”, będąca jednym z punktów I Mieleckich Dni Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej.

Konferencja licznie zgromadziła dyrektorów szkół, wychowawców, pedagogów oraz rodziców młodzieży z powiatu mieleckiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele samorządowych władz: Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła oraz Wiceprezydent Miasta Mielca Paweł Pazdan.

 Cieszę się, że tak wielu z Państwa odpowiedziało na zaproszenie na dzisiejszą konferencję. Chyba wszyscy zgodzimy się, że dzisiejszy czas jest czasem trudnym dla młodego pokolenia. Trwająca ponad dwa lata pandemia nagle w sposób zaskakujący i gwałtowny przeszła w pożogę wojenną tuż poza naszymi granicami. W związku z tymi wydarzeniami, rola placówek takich jak poradnia psychologiczno-pedagogiczna, stała się szczególnie ważna – podkreślił wicestarosta mielecki Andrzej Bryła, witając uczestników konferencji. – W dzisiejszym spotkaniu uczestniczy wielu przedstawicieli szkół z terenu powiatu. Liczę, że właśnie ta konferencja i te rozmowy, które tu dziś Państwo przeprowadzicie, będą stanowić pierwszy krok do zacieśnienia współpracy specjalistycznej poradni z naszymi szkołami; a także – że sprzyjać będą wypracowaniu form diagnozy, terapii i wsparcia, które wydają się być szczególnie potrzebne młodzieży w tym niełatwym czasie.

Jednym z ważnych w tym kontekście zagadnień poruszonych podczas dzisiejszej konferencji było to poświęcone izolacji i możliwościom ograniczania jej skutków. Podczas spotkania pochylono się także nad diagnozą neuropsychologiczną i terapią kognitywną czy zagrożeniami, jakie czyhają na uczniów w Internecie. Sporo uwagi poświęcono centralnym zaburzeniom przetwarzania słuchowego dzieci (APD). Prelegenci przybliżyli zebranym zarówno model funkcjonowania dzieci z tym zaburzeniem, jak również przewidziane dla nich możliwości diagnostyczne i terapeutyczne.

Konferencja zainaugurowała działalność mieleckiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej jako jednostki specjalistycznej, bo właśnie w takiej formie placówka funkcjonuje od 1 stycznia br. Podczas spotkania dyrektor poradni, Krystyna Florek, podziękowała osobom, które przyczyniły się do uzyskania przez SPPP takiego statusu. Wyrazy uznania skierowała m.in. na ręce organu prowadzącego, czyli Powiatu Mieleckiego, reprezentowanego na konferencji przez wicestarostę Andrzeja Bryłę. – Dla Zarządu Powiatu Mieleckiego problemy naszego środowiska zawsze były ważne. To zarząd przychylnie odniósł się do naszej inicjatywy i sprzyja cały czas naszym działaniom. Dziękuję także radnym Rady Powiatu Mieleckiego, którzy jednomyślnie pozytywnie zaopiniowali zamiar przekształcenia poradni, a całą sprawę przypieczętowali nadaniem nam odpowiedniego statutu – podkreśliła dyrektor Krystyna Florek.

Warto dodać, że I Mieleckie Dni Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej obejmą, oprócz dzisiejszej konferencji, także dzień otwarty Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu. Wydarzenie to zaplanowano na piątek, 29 kwietnia, w godzinach 8-10 oraz 12-14. By w tym dniu skorzystać z porad i konsultacji indywidualnych, należy dokonać wcześniejszego zgłoszenia pod numerem telefonu 17 788 49 78 lub 606 503 243.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Młodzi Mielczanie na Mistrzostwach MMA [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka gwiazda sportu u Prezydenta RP

Wiadomości Mielec

Byli komandosi szkolą terytorialsów

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa