W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Mieleckie Dni Seniora

Uroczystym otwarciem, które miało miejsce 6 listopada 2016 r. w Spółdzielczym Domu Kultury, rozpoczęły się obchody Mieleckich Dni Seniora.

Na szczególną uwagą zasługuje fakt, że ten kilkudniowy cykl wydarzeń skierowanych do najstarszych mieszkańców naszego miasta i odbywa się po raz pierwszy.

Pomysł i inicjatywa Mieleckich Dni Seniora jest zasługą aktywnych środowisk senioralnych działających na terenie naszego miasta tj. Mieleckiej Rady Seniorów oraz Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie to jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Mielec.

W programie Mieleckich Dni Seniora zaplanowano wystawę twórczości artystycznej seniorów, którą można obejrzeć w dniach od 6 do 10 listopada w sali wystawienniczej SCK. Ponadto amatorzy szachów i brydża będą mogli zmierzyć się w turniejach o puchar Mieleckiej Rady Seniorów. Kulminacją obchodów będzie gala finałowa i wybór najsympatyczniejszych seniorek, zaplanowaną na 10 listopada o godzinie 16.30 w sali widowiskowej SCK.

Mieleccy seniorzy są wyjątkowi, aktywni i kreatywni. Miasto może pochwalić się prężnie działającymi  klubami seniora oraz organizacjami zrzeszającymi osoby starsze. Mamy nadzieję, że obchody Mieleckich Dni Seniora we  współpracy samorządu z organizacjami senioralnymi wpiszą się na trwale w kalendarz imprez miejskich – przekazała Agata Ćwięka Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, który zajmuje się zadaniami związanymi z aktywizacją seniorów.

Program „Mieleckich Dni Seniora”

6 XI 2016 r. godz. 10.00 – Sprawdzian znajomości przepisów ruchu drogowego i konkurs jazdy sprawnościowej seniorów, organizowane przez Automobilklub Mielecki – Szkoła Podstawowa Nr 6 i boisko MOSiR, ul. Solskiego

6 XI 2016 r. godz. 15.00 – Uroczyste rozpoczęcie Mieleckich Dni Seniora z udziałem władz Miasta Mielca. W programie – przegląd osiągnięć artystycznych seniorów – Spółdzielczy Dom Kultury, ul. Kusocińskiego 13A.

6-10 XI 2016 r. – Wystawa twórczości artystycznej seniorów – Sala wystawiennicza SCK w Mielcu, al. Niepodległości 7.

8 XI 2016 r. godz. 17.00 – Turniej brydżowy o puchar Mieleckiej Rady Seniorów – Hotel Polski, ul. Biernackiego 12.

9 XI 2016 r. godz. 13.00 – Turniej szachowy o puchar Prezesa KORSO – Restauracja ,,Frezja’’, ul. Sobieskiego27.

10 XI 2016 r. godz. 16.30 – Gala Finałowa – wybór najsympatyczniejszych seniorek Miasta Mielca – Sala widowiskowa SCK  w Mielcu, al. Niepodległości 7. Wstęp na Galę Finałową bezpłatny. Wejściówki do odbioru w kasie Kina Galaktyka od dnia 5 XI 2016 r.

Joanna Szteliga

 

pobrane

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa