W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Mieleckie licea w ”Rankingu Perspektywy 2018”

Jakość szkoły od dawna stanowi przedmiot zainteresowań nie tylko uczniów i rodziców, ale także społeczności lokalnych, społeczeństwa i państwa. Co najmniej od czasów Jana Zamoyskiego wiemy, że od tego, jaką będzie szkoła, zależy powodzenie indywidualne, ale też sukces zbiorowy. Obecnie uczyć dobrze oznacza w szczególności dobrze przygotowywać do tych warunków, jakie przyniesie przyszłość.

W najnowszym tegorocznym zestawieniu liceów ogólnokształcących na Podkarpaciu według Rankingu Perspektyw najwyższą pozycję wśród mieleckich liceów zajmuje II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, które uplasowało się na 5 pozycji i wykazuje tendencje wzrostową. Natomiast następne mieleckie liceum w rankingu na Podkarpaciu zajmuje 22 pozycję, a mowa tu o I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego.

Komentujący ranking internauci jednak sceptycznie podchodzą do tego rodzaju  publikacji. Oto jeden z wielu komentarzy: ” Uczniowie są zmuszani do nauki, a w przypadku nieradzenia sobie z jakimkolwiek przedmiotem są dobijani tak, aby dostać jak najwięcej złych oceń i sami muszą opuścić szkołę. A wszystko po co? Dla statystyk.. A najlepiej aby brali jeszcze korepetycje.”

Cały ranking możemy znaleźć poniżej.

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=3729:ranking-liceow-2018-woj-podkarpackie&catid=241&Itemid=445&strona=1

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa