W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Mieleckie obchody katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej [FOTO]

Tradycyjnie od Mszy Św. w Bazylice Św. Mateusza na starówce rozpoczęły się tegoroczne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Wziął w nich udział Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba wraz ze swoimi zastępcami.

Radę Miejską reprezentował wiceprzewodniczący rady Bogdan Bieniek.

Modlono się za tych, którzy siedem lat temu – 10 kwietnia 2010 roku zginęli w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, a także za Polaków pomordowanych w sowieckich obozach internowania m.in. w Katyniu, Miednoje i Charkowie.

Po złożeniu kwiatów przed ścianą katyńską i przy tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy delegacje samorządowców, przedstawiciele instytucji i różnych organizacji biorący udział w uroczystościach, przenieśli się na Cmentarz Komunalny oddając hołd śp. Leszkowi Deptule – mieleckiemu parlamentarzyście, który zginął w katastrofie na lotnisku pod Smoleńskiem. Na koniec złożono wiązanki kwiatów przed pomnikiem Sybiraków.

Joanna Szteliga

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa