Światowy Dzień Poezji obchodzony jest co roku 21 marca, a jego ideą jest czytanie i popularyzowanie poezji.
23 marca 2019 roku w Pałacyku Oborskich Mielecka Grupa Literacka „Słowo” przypomniała wiersze z Almanachu „Schowane między słowami” w wykonaniu mistrzów recytacji: Marii Orłowskiej, Elżbiety Witek i Jana Stępnia. Spotkanie prowadziła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu pani Jolanta Strycharz, która razem z recytatorami stworzyła niepowtarzalny klimat, a w świat muzyki zabrały słuchaczy Magdalena Betleja i grupa teatralno- kabaretowa Senior Show reprezentowana przez panie: Cecylię Lipę i Elżbietę Platę.
Na mieleckie obchody Światowego Dnia Poezji przybyli liczni goście, a wśród nich wiceprezydent Mielca pani Adriana Miłoś, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu pani Joanna Kruszyńska, państwo Joanna i Włodzimierz Kłaczyńscy, prezes Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pani Elżbieta Kwiatkowska wraz z wieloma słuchaczami Uniwersytetu, członkowie zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu z prezesem reelektem Januszem Chojeckim, członkowie Mieleckiej Grupy Literackiej ‘Słowo”, oraz wielu miłośników poezji z Mielca oraz innych miast Podkarpacia.
Po uczcie literackiej prezes zarządu TMZM Janusz Chojecki podziękował wszystkim, licznie przybyłym na to niezwykle interesujące spotkanie z poezją, w ramach mieleckich obchodów Światowego Dnia Poezji i zaprosił na słodki poczęstunek, aby przy kawie i herbacie oraz słodkich smakołykach kontynuować spotkanie. Prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” Aleksandra Piguła, dziękując za spotkanie, pogratulowała prezesowi Januszowi Chojeckiemu reelekcji na kolejną kadencję, wiceprezes MGL „Słowo” Teresie Elżbiecie Pyzik i całemu wybranemu w dniu 16 marca 2019 r. zarządowi Towarzystwa za współpracę, mając nadzieję na kolejne udane spotkania.
Całość uwiecznili na zdjęciach wiceprezes TMZM Zbigniew Wicherski i Bogusław Trojnacki fotoreporter i nowy członek zarządu TMZM . Mieleckie święto poezji pokazało, że poezja nie musi być mową ezoteryczną i może docierać do szerszej grupy odbiorców, może wzruszać, zachwycać i bawić.
Aleksandra Piguła