W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka Materiały video

Mieleckie Obchody Światowego Dnia Poezji [VIDEO, FOTO]

Światowy Dzień Poezji obchodzony jest co roku  21 marca, a jego ideą jest czytanie i popularyzowanie poezji.

23 marca 2019 roku w Pałacyku Oborskich  Mielecka Grupa Literacka „Słowo” przypomniała wiersze z Almanachu „Schowane między słowami” w wykonaniu mistrzów recytacji: Marii Orłowskiej, Elżbiety Witek i Jana Stępnia. Spotkanie prowadziła  dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu pani Jolanta Strycharz, która razem z recytatorami stworzyła niepowtarzalny klimat, a w świat muzyki zabrały słuchaczy Magdalena Betleja i grupa teatralno- kabaretowa Senior Show reprezentowana przez panie: Cecylię Lipę i Elżbietę Platę.

Na mieleckie obchody Światowego Dnia Poezji przybyli liczni goście, a wśród nich wiceprezydent Mielca pani Adriana Miłoś, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu pani Joanna Kruszyńska, państwo Joanna i Włodzimierz Kłaczyńscy, prezes Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pani Elżbieta Kwiatkowska wraz z wieloma słuchaczami Uniwersytetu, członkowie zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu z prezesem  reelektem Januszem Chojeckim, członkowie Mieleckiej Grupy Literackiej ‘Słowo”, oraz wielu miłośników poezji z Mielca oraz innych miast Podkarpacia.

Po uczcie literackiej prezes zarządu TMZM Janusz Chojecki podziękował wszystkim, licznie przybyłym na to niezwykle interesujące spotkanie z poezją, w ramach mieleckich obchodów Światowego Dnia Poezji i zaprosił na słodki poczęstunek, aby przy kawie i herbacie oraz słodkich smakołykach kontynuować spotkanie. Prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” Aleksandra Piguła, dziękując za spotkanie, pogratulowała prezesowi Januszowi Chojeckiemu reelekcji na kolejną kadencję, wiceprezes MGL „Słowo” Teresie Elżbiecie Pyzik i całemu wybranemu w dniu 16 marca 2019 r. zarządowi Towarzystwa za współpracę, mając nadzieję na kolejne udane spotkania.

Całość uwiecznili na zdjęciach wiceprezes  TMZM Zbigniew Wicherski i Bogusław Trojnacki fotoreporter i nowy członek zarządu TMZM . Mieleckie święto poezji pokazało, że poezja nie musi być mową ezoteryczną i może docierać do szerszej grupy odbiorców, może wzruszać, zachwycać i bawić.

Aleksandra Piguła

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa