W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Mieleckie pogotowie liderem koordynującym działania w północno – zachodniej części województwa [FOTO, VIDEO]

Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął wczoraj konkurs ofert na realizację zadań w zakresie ratownictwa medycznego na terenie województwa podkarpackiego.

Mielec jest liderem Podkonsorcjum obejmującego działaniem teren powiatów: mieleckiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego i stalowowolskiego.

W związku ze znacznym rozwojem stacji oraz nowym, podejmowanym właśnie wyzwaniem, zwiększy się liczba zatrudnionych w jej strukturach osób – pracowników, od 1 marca, będzie około 800. Wzrośnie także, i to prawie dwukrotnie, wartość kontraktu na realizację zadań. Do dyspozycji stacji na ten rok będzie kwota około 30 milionów złotych.

W skład konsorcjum, oprócz pogotowia z Mielca, wchodzą też: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, lider Konsorcjum, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku.

Zmiany, które będą efektem nowej formuły funkcjonowania mieleckiego pogotowia, przybliżył dziś (11 lutego) podczas konferencji prasowej dyrektor stacji Grzegorz Gałuszka.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa