W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Mieleckie Pogotowie Ratunkowe otrzymało certyfikat ISO

Certyfikat ISO Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego uzyskała po raz pierwszy w 2010 r. Tak wówczas, jak i dziś, procedury, które są kontrolowane audytem, pozwalają oprzeć pracę stacji na wysokich standardach.

Jasne ścieżki postępowania w placówce, gdzie liczy się czas, a decyzje podejmuje się sprawnie i w stresie, nie mogą być niepewne bądź wprowadzane spontanicznie. – Oczywiście subiektywnie można uznać, że stosowane wytyczne i normy są wysokiej jakości, ale poddanie się ocenie niezależnej doświadczonej komisji, pozwala mieć pewność, że także obiektywnie nie budzą one żadnych wątpliwości, są nowoczesne i skuteczne – mówi Grzegorz Gałuszka, dyrektor stacji, doceniając uzyskany właśnie certyfikat.

Jak dodaje dyrektor, audytorzy sprawdzali organizację obszarów, które wchodzą lub wchodziły w zakres usług medycznych pogotowia, m.in.: pracę dyspozytorni medycznej, organizację transportu medycznego, zabezpieczenie medyczne imprez masowych, ale także pracę Poradni Chirurgii Dziecięcej i Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (obecnie już działającej przy szpitalu). – Udało się uzyskać certyfikat i to jest to bardzo pozytywna informacja, bo daje on dodatkowe możliwości w trakcie starań o dofinansowanie kontraktu.

Przekłada się na dodatkowe punkty, co pozwala niejako uzyskać przewagę nad konkurencją. Ale ten certyfikat daje także nam, organowi założycielskiemu, informację o wysokiej jakości procedur medycznych i organizacyjnych, jakie są stosowane w naszym pogotowiu – akcentuje Stanisław Lonczak, starosta mielecki.

Zobacz też...

Mielecki urząd pracy podsumował 2017 rok

Redaktor naczelny

Konkurs ”Bezpieczne wakacje 2018” na szczeblu powiatowym rozstrzygnięty

Redaktor naczelny

Galeria Navigator zaprasza na wystawę świątecznych jaj Fabergé

Redaktor naczelny