W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Mieleckie przedszkolaki w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek

Grupa 6-latków –  „Przyjaciele Janka Wędrowniczka” z Przedszkola Miejskiego Nr 12 im. Marii Konopnickiej w Mielcu, wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek, który odbył się w dniach 09-24 października 2021.

 CodeWeek to społeczna inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów – w 2020r. zajęła I miejsce w rankingu. Akcja CodeWeek organizowana jest co roku na terenie całej Europy i w tegorocznej edycji swój udział zgłosiło Przedszkole Miejskie Nr 12 w ramach realizowanego programu „Uczymy dzieci programować” i modułu projektu „Kodujemy razem z małym misiem”.

W ramach zgłoszonych działań mali programiści zgłębiali tajniki kodowania i programowania poprzez zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką. Do wspólnych zabaw w kodowanie zostali zaproszeni rodzice przedszkolaków, którzy otrzymywali drogą mailową różnorodne propozycje zabaw w kodowanie w wersji offline i interaktywnej. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

Za udział w akcji CodeWeek 2021 grupa „Przyjaciele Janka Wędrowniczka”  z Przedszkola Miejskiego Nr 12 im. Marii Konopnickiej w Mielcu otrzymała specjalny Certyfikat.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa