W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Lifestyle

Mieleckie starostwo zacieśnia współpracę z PAKS

Mieleckie starostwo zacieśnia współpracę z PAKS’em. Już wkrótce wspólne działania promujące zdrowy, aktywny styl życia.

Polsko – Amerykańskie Kliniki Serc od początku roku spotykają się w rożnych miastach z tamtejszą społecznością seniorów, tworząc lokalne kluby pacjenta.

Inauguracja działalności mieleckiego klubu miała miejsce w połowie stycznia. Spotkanie objęte było honorowym patronatem Starosty Mieleckiego, Stanisława Lonczaka.

Z inicjatywy Starosty doszło do spotkania w miniony piątek (24.03) z przedstawicielką Polsko – Amerykańskich Klinik Ser, Katarzyną Kucia – Garncarczyk, będącą jednocześnie Dyrektorem Fundacji „Z sercem do Pacjenta”, Grupa American Heart of Poland.

Mam ogromne szczęście łączyć w swojej pracy zawodowej dwa obszary, które kocham: profilaktyka zdrowotna i świat organizacji pozarządowych – mówi o sobie K. Kucia – Garncarczyk.

– Będąc dyrektorem Fundacji „Z sercem do Pacjenta”, powołanej przez Grupę American Heart of Poland, odpowiadam za organizację pracy fundacji oraz realizację jej najważniejszego projektu – spotkania Klubów Pacjenta w całym kraju, we wszystkich lokalizacjach placówek medycznych należących do Grupy. Nasze Kluby Pacjenta to cykliczne i bezpłatne spotkania skierowane do lokalnych społeczności, pacjentów i ich rodzin, dotyczące m.in. profilaktyki w zakresie chorób cywilizacyjnych – dodała.

Założenia programowe Klubów Pacjenta współgrają z aktualną strategią promocji zdrowego trybu życia, lansowaną przez obecny Zarząd Powiatu. W trakcie obecnej kadencji zorganizowano już trzy edycje unikalnego projektu „Rundka rowerowa”, łączącego w sobie elementy gry miejskiej, a zarazem rozrywki i rekreacji, realizowanej w pojedynkę czy też jako wspólny – rodzinny sposób na spędzenie wolnego czasu.

W bieżącym roku obie strony postanowiły połączyć siły i nadać temu projektowi nowy, prozdrowotny charakter.

– Nie chcę obecnie wchodzić w szczegóły i zdradzać uzgodnione już formy współpracy – powiedział Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki. – Mamy podobne podejście do profilaktyki, nasze wspólne działania mogą dać lepsze rezultaty. Uzgodniliśmy, że PAKS dołączy do kolejnej edycji imprezy pod nazwą Rundka Rowerowa, która z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Przygotowuje też dodatkowe atrakcje. Jakie? Teraz jeszcze nie zdradzę. PAKS obiecał „wyraźny swój akcent” – dodał Starosta.

Nim dojdzie do organizacji wspólnej imprezy latem, już niebawem, bo wczesną wiosną, odbędzie się kolejne spotkanie mieleckiego Klubu Pacjenta, nad którym i tym razem patronat obiecał objąć Starosta Mielecki.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa