W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Mieleckie Starostwo zaprezentowało swój kalendarz na 2020 rok

Szatę graficzną stanowią zdjęcia Augusta Jadernego pochodzące sprzed pierwszej wojny światowej.

Oryginalne czarno – białe zdjęcia pochodzą ze zbiorów mieleckiego Muzeum Regionalnego. 

Zdjęcia zostały poddane rewitalizacji oraz pokolorowane. Prace nad publikacją trwały ponad pół roku. Szczególnie pracochłonny był proces ich koloryzacji. Poszczególne elementy zdjęcia koloryzowane były osobno. Czas pracy nad każdym ze zdjęć to kilka tygodni. Zanim doszło do tego każde z nich poddane zostało procesowi odczyszczenia polegającego między innymi na usunięciu rys i uzupełnieniu ubytków.

Jak podkreśla autor opracowania – Marek Patyk, obecnie pracownik mieleckiego Starostwa – szczególnie pracochłonne okazało się zdjęcie ilustrujące miesiąc styczeń. Na zachowanym oryginale widoczne są postaci, które zostały na tyle uszkodzone, że zaszła potrzeba ich usunięcia i zastąpienia ich tłem, które stanowi budynek „Łojczykówki”.

Kolorowe zdjęcia zostały „oprawione” w stylizowaną ramkę z epoki A. Jadernego. Całość domyka tło stylizowane na stary, pożółkły papier z przebarwieniami wilgoci.

DCIM/100MEDIA/DJI_0053.JPG


Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa