W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video

Mieleckie uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja [FOTO, VIDEO]

Dziś mieszkańcy naszego miasta dzięki pięknej pogodzie mogli tłumnie wziąć udział w uroczystościach 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej Konstytucji.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Bazylice św. Mateusza w intencji Ojczyzny, po której przedstawiciele władz samorządowych corocznym zwyczajem złożyli wiązanki kwiatów przy tablicach katyńskich i smoleńskich.

Następnie, w biało-czerwonym pochodzie, mielczanie wspólnie z żołnierzami stacjonującej w Mielcu US Army przeszli przed Pomnik Wolności na właściwą część uroczystości patriotycznym razem z programem artystycznym. Później mieleccy parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, urzędów, stowarzyszeń, szkół oraz pozostali uczestnicy 3-majowego święta złożyli wiązanki kwiatów przed Pomnikiem Wolności i Obeliskiem Niepodległości.

Tradycyjnie na końcu harcerze stworzyli krąg braterstwa z osobami biorącymi udział w pochodzie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa