W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

Mierzyliśmy wysoko! – finał WOŚP w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu

10 stycznia 2016 roku Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kusocińskiego 2 otworzyła swoje drzwi dla wszystkich, którzy wraz z nami zechcieli przyłączyć się do 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym dniu biblioteczny hall zamienił się w miejsce, w którym na odwiedzających czekały książki: książki podarowane przez czytelników,a będące już w zbiorach naszej Biblioteki, książki wycofane ze zbiorów Biblioteki, a mogące jeszcze kogoś uradować oraz książki przyniesione przez Bibliotekarzy.

Na stolikach można było również zobaczyć i nabyć za symboliczną kwotę konkursowe choinki.

Cieszy nas niezmiernie fakt, że w tym dniu, mimo fatalnej pogody Bibliotekę odwiedziło wielu naszych czytelników, przyjaciół lub osób, które pierwszy raz od bardzo dawna zaglądnęły w nasze mury. Warto nadmienić, że mielecka Biblioteka do akcji wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy przyłączyła się w 2005 roku i od tamtego czasu systematycznie gramy wraz z najbardziej doświadczonym dyrygentem Jurkiem Owsiakiem.

W ubiegłych latach we wspólnym graniu pomagali nam mieleccy artyści zrzeszeni w Klubie Środowisk Twórczych – w tym roku jedynie Pani Małgorzata Kruk przyniosła do Biblioteki jeden ze swoich pięknych obrazów, dzięki któremu biblioteczna skarbonka wzbogaciła się o solidną kwotę. Ostatecznie po podliczeniu wszystkich datków, okazało się, że w bibliotecznym oklejonym serduszkami pudełku wylądowało 1356 złotych i 4 grosze. Jest to najlepszy jak dotąd wynik finansowy uzyskany w Bibliotece i przekazany w całości mieleckiemu Sztabowi WOŚP.

Biblioteczną akcję poprzedzają całoroczne przygotowania – gromadzenie książek na giełdę jest zajęciem pracochłonnym i czasochłonnym. Tegoroczny Finał WOŚP w Bibliotece pokazał jednak, że warto: warto pracować, warto pomagać, warto otwierać Bibliotekę na rozmaite akcje.
Tegoroczny Finał WOŚP w Bibliotece przygotowały i przeprowadziły Bibliotekarki (nazwiska oczywiście podajemy w porządku alfabetycznym): Maria Chmura, Bożena Głodek,  Krystyna Haptaś,  Iwona Kubik, Małgorzata Kusiak-Gwóźdź, Anna Muryjas, Jolanta Strycharz, Teresa Szumny, Danuta Tabor, Jolanta Tyrpa i Agnieszka Wolińska. Dużo pracy w gromadzenie książek na niedzielną Orkiestrową Giełdę Książki włożyły szczególnie Jolanta Tyrpa i Małgorzata Kusiak-Gwóźdź.

Tekst i foto: Jolanta Strycharz

----l lpp mko pok

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa