W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Mieszkańcy gminy Borowa uszyli ponad 6 tys. maseczek! [FOTO]

Własnoręcznie wytworzone środki ochronne trafiły do każdego domu na terenie gminy. Część z nich zostanie przekazana także mieleckiemu szpitalowi.

W akcję „Mieszkańcy dla mieszkańców szyją maseczki ochronne” zaangażowało się przeszło 40 osób. W nieco ponad dziesięć dni wolontariusze uszyli 6200 maseczek ochronnych. Pracowali wszyscy, którzy wyrazili taką chęć. Wśród szyjących znalazły się m.in. członkinie lokalnie działających kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń oraz gminni urzędnicy. Następnie sterylnie zapakowane w foliowe worki maseczki trafiły do skrzynek lub pod drzwi mieszkańców – zupełnie za darmo. Ich dystrybucją zajęli się sołtysi i radni gminni. 

– Cieszę się, że nasze zaproszenie do wolontariatu spotkało się z tak dużym odzewem. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie i dystrybucję maseczek. Jako mieszkańcy gminy po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy się solidaryzować, że w trudnych chwilach zawsze jesteśmy razem – mówi Stanisław Mieszkowski, wójt gminy i pomysłodawca akcji.

Jak podkreśla, na tym jednak pomoc wcale się nie zakończy. Już w najbliższych dniach kolejne 400 maseczek wytworzonych przez wolontariuszy z Borowej ma zostać przekazanych do Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Ratownicy medyczni będą mogli liczyć z kolei na świąteczny, domowy obiad przygotowany przez gospodynie. Ciepłe posiłki mają zostać dostarczone do mieleckiego pogotowia, a także działających na terenie powiatu podstacji w Borowej, Padwi Narodowej i Radomyślu Wielkim. 

 Inicjatywy takie, jak te podjęte w Borowej, zasługują na duże uznanie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za to, że podjęli się tego wysiłku, by wspólnie i solidarnie stawiać czoła epidemii koronawirusa – podkreśla Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. Jak dodaje, na terenie powiatu mieleckiego zaobserwować można także szereg innych działań ukierunkowanych na zwalczanie COVID-19 oraz niesienie wsparcia sułżbom medycznym. To m.in. doposażanie szpitala i pogotowia w środki ochrony osobistej i sprzęt fundowany przez darczyńców, wspieranie służby zdrowia przez lokalne samorządy czy niezliczone odsłony akcji „Posiłek dla medyka”.

– Każdy z tych gestów wsparcia jest niezmiernie budujący i stanowi realną pomoc dla tych, w których rękach jest dziś nasze zdrowie i życie. Za każdy wkład w naszą wspólną walkę z koronawirusem, w imieniu Zarządu Powiatu Mieleckiego, serdecznie dziękujemy – dodaje starosta.

Zdjęica: Gmina Borowa

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa