W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Mieszkańcy Wojkowa na Jasnogórskich Dożynkach A.D. 2019 [FOTO]

Eucharystia jest organicznie związana z pracą rąk ludzkich,
jak o tym świadczą słowa ofiarowania.
Przynosimy do ołtarza chleb, a ten chleb – owoc ziemi
– jest równocześnie owocem pracy rąk ludzkich.

Jan Paweł II

Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę i Święto Dziękczynienia Bogu za Plony odbyły się w dniu 1 września 2019 r. pod hasłem „Do Matki pełnej darów Ducha Świętego”. Jak co roku rolnicy wraz z rodzinami z całej Polski pielgrzymowały na Jasną Górę dziękując za tegoroczne zebrane owoce ziemi.

Również i nasze rodziny znalazły swoje miejsce przed obliczem Matki Bożej na Jasnej Górze. Mieszkańcy sołectwa Wojków dumnie reprezentowali parafię i gminę Padew Narodowa w tak uroczystym dniu.

A byli to: Stanisława Małodzińska, Zofia Tomczyk, Edyta Młyniec, Małgorzata i Wiesław Panek, Justyna i Wojciech Panek oraz młodzież Zuzanna Stachula i Oliwia Młyniec.
Jasnogórskie dożynki to jedna z najbarwniejszych i największych uroczystości w Częstochowskim Sanktuarium. Podczas uroczystej sumy pobłogosławione zostały wszystkie wieńce żniwne przyniesione przez ubrane w regionalne stroje delegacje rolników z całej Polski.

Wieniec, który zaniesiono do stóp Pani Jasnogórskiej przez reprezentację Gminy z sołectwa Wojków został obdarowany pamiątkowym dyplomem przez Biskupa Edwarda Białogłowskiego delegata Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy oraz przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Zobacz też...

Most jak nowy [FOTO, VIDEO]

Redaktor naczelny

Wytańczyć wiosnę

Redaktor naczelny

Nowe sukcesy modelarzy z MAUT „Leonardo”

Redaktor naczelny