W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Mieszkaniec gminy Wadowice Górne odpowie za rozbój

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju na małoletnim chłopcu, w Łączkach Brzeskich. W miejscu zamieszkania podejrzanego, funkcjonariusze ujawnili 2 krzewy konopi oraz susz roślinny. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju i przyznał się do jego popełnienia. W sprawie trwają dalsze czynności.

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca, w Łączkach Brzeskich. O sprawie policję powiadomił członek rodziny sprawujący opiekę nad kilkunastoletnim chłopcem, który z kolegami jechał na hulajnodze. W pewnej chwili do chłopca podjechał 21-letni mężczyzna i zabrał chłopcu hulajnogę.

Policjanci ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 21-letni mieszkaniec gminy Wadowice Górne. Młody mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanego funkcjonariusze ujawnili 2 krzewy konopi indyjskich oraz susz roślinny. Zabezpieczone substancje zostały przekazane do badań laboratoryjnych. Ich wynik pozwoli przedstawić kolejny zarzut podejrzanemu.

Na podstawie zebranego dotychczas materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut rozboju. 21-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa tłumacząc, że był to bezmyślny wybryk.

W sprawie trwają dalsze czynności.

Zobacz też...