W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Mieszkanka Niwisk oszukana na kilkadziesiąt tysięcy

Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła mieszkanka gminy Niwiska, która w środę padła ofiarą oszustów. Kobieta uwierzyła, że córka uległa wypadkowi i potrzebna jest duża suma pieniędzy, aby jej pomóc. Również i tym razem okazało się, że kobieta została oszukana.

Policja apeluje o ostrożność. Dziś po południu do kolbuszowskiej jednostki zgłosiła się 69-letnia mieszkanka gminy Niwiska, która została oszukana metodą „na wnuczka”. Z przekazanych przez kobietę informacji wynikało, że dziś rano zadzwoniła do niej kobieta, która podając się za jej córkę powiedziała, że miała wypadek, w którym zginęła kobieta i potrzebuje pieniędzy na ugodowe załatwienie sprawy.

Następie rozmowę kontynuowały inne osoby, które podając się za prokuratorów instruowały kobietę co ma zrobić. 69-latka zgodnie z podanymi instrukcjami wybrała pieniądze, które następnie przekazała nieznanemu mężczyźnie, którym według informacji miał być policjant. Oszuści zadbali, aby kobieta nie mogła zadzwonić do nikogo, instruując ją, aby przez godzinę nie rozłączała telefonów.

Mieszkanka gminy Niwiska zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, kiedy do jej domu przyszedł członek rodziny i opowiedziała mu o całym zdarzeniu. Policjanci apelują o ostrożność.

Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem sprawców tego zdarzenia.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości