W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mikołajkowe szachy w Radomyślu Wielkim

Za nami II Mikołajkowy Turniej Szachowy pod Honorowym Patronatem Burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefa Rybińskiego. Organizatorem zmagań było Stowarzyszenie Szachowe „Szach-Mat” z Radomyśla Wielkiego oraz KGL „Szarotka” z Wadowic Górnych.

W sobotę, 10 grudnia, w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim rywalizowało 92 szachistów z Radomyśla Wielkiego, Wadowic Górnych, Jam, Wampierzowa, Szczucina, Radgoszczy, Woli Mieleckiej, Dąbrowy Tarnowskiej, Woli Rzędzińskiej, Rydzowa, Izbisk i Podborza. Maty, szewce, partie włoskie, obrony królewsko-indyjskie i inne, czasem nieco szalone kombinacje – niczego w tym dniu nie zabrakło.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:

1. miejsce  – Mikołaj Kopacz

2. miejsce  – Paweł Miga 

3. miejsce  – Jakub Kowal 

4. miejsce  – Wojciech Jaworski

5. miejsce  – Mateusz Chlebicki

6. miejsce  – Adrian Szęszoł

7. miejsce  – Szymon Woliński

8. miejsce  – Weronika Szęszoł

9. miejsce  – Cyprian Buława

10. miejsce – Gabriela Kiełbasa

Sędzią głównym zawodów był Przemysław Kopacz. Turniej został rozegrany w systemie szwajcarskim, na dystansie 8 rund. Tempo gry 3 minuty na partię dla zawodnika + 2 sekundy za każde posunięcie. Po zakończonych zmaganiach pojawił się Święty Mikołaj, który przyniósł dla wszystkich grzecznych szachistów podarunki.

Nagrody w postaci pamiątkowych medali, książek szachowych, słodkości i paczek mikołajkowych wręczała w imieniu Burmistrza Radomyśla Wielkiego Sekretarz Gminy Maria Należna oraz radny Tomasz Kilian, prezes Stowarzyszenia Szachowego „Szach-Mat” Ewelina Kopacz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim Stanisław Tabor i Święty Mikołaj.

Za ufundowanie paczek mikołajkowych organizatorzy dziękują serdecznie pomocnikom Świętego Mikołaja w szczególności: Urzędowi Miejskiemu i Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim, firmom Geyer&Hosaja z Partyni, United Logistics z Janowca, NZOZ Bielmed z Radomyśla Wielkiego, Tycner z Mielca, Dobrowolscy z Wadowic Górnych, Kands z Dąbia, AUTOPART z Mielca oraz panom Tomaszowi Kilianowi i Stanisławowi Baranowi.

Dziękujemy Burmistrzowi Radomyśla Wielkiego za wspieranie rozwoju szachów na terenie gminy Radomyśl Wielki oraz Sekretarz Gminy za zaangażowanie się w działalność społeczności szachowej i jej wspieranie – przekazują organizatorzy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa