W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Minister Stawiarski w Mielcu. 17 milionów dla nowej hali [FOTO, VIDEO]

W czwartek 27 lipca Mielec odwiedził wiceminister Jarosław Stawiarski z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Podczas wizyty podpisano umowę na dofinansowanie budowy nowej hali sportowej na kwotę 17 milionów złotych.

Miejscem porannej wizyty był plac, na którym już wkrótce ma powstać nowy kompleks sportowy. W spotkaniu wzięli udział m.in. europoseł Tomasz Poręba, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, zastępcy Prezydenta Miasta Mielca Jan Myśliwiec i Tadeusz Siemek, starosta Zbigniew Tymuła, radni miejscy z przewodniczącym Marianem Kokoszką na czele oraz radny Rady Powiatu Marek Kamiński.


Jako pierwszy głos zabrał europoseł Tomasz Poręba, który powitał gości i przedstawił cel wydarzenia.

– Spotykamy się dzisiaj w szczególnie ważnym dniu. Dojdzie do podpisania umowy na dofinansowanie budowy strategicznego, niezwykle istotnego obiektu sportowego, jakim będzie nowoczesna hala. – powiedział Poręba.

Następnie europoseł podziękował osobom, które miały swój wkład w rozpoczęcie inwestycji. Szczególne podziękowania skierował do wiceministra Stawiarskiego, którego określił „dobrym duchem różnego rodzaju inwestycji sportowych”. Następnie wypowiedział się wiceminister Jarosław Stawiarski.

– Pierwszy raz byłem w Mielcu w grudniu 2015 roku. Oglądałem wtedy pływalnię i halę sportową, na remont których przeznaczono wówczas 7 milionów złotych. Mówiłem wówczas panu marszałkowi Ortylowi i prezydentowi Mielca: „Nie róbmy tego remontu. Zróbmy coś, co będzie pięknym, funkcjonalnym obiektem na miarę XXI wieku”. Posłuchano mojej rady, i teraz mamy tu ściernisko, klepisko, a niedługo będzie piękna, nowa hala sportowa z udziałem pieniędzy publicznych. Gratuluję pomysłu oraz decyzji o budowie czegoś, co stanie się wizytówką Mielca – mówił Stawiarski.

– Jesteśmy za zrównoważonym rozwojem całego naszego kraju. Chcemy teraz inwestować w Polskę wschodnią w infrastrukturę sportową, przynajmniej na „moim podwórku” tak robimy, ponieważ nierównomierny rozwój ośmiu lat widać gołym okiem. Życzę, żeby inwestycja się udała, a panu marszałkowi Ortylowi, panu europosłowi Porębie i panu prezydentowi życzę, byście wspólnie doprowadzili do stanu, w którym Mielec będzie wizytówką sportu na Podkarpaciu równą z Rzeszowem, a może nawet wyżej – bo szykuje się tutaj ekstraklasa piłki nożnej. Wszystkiego najlepszego! – podkreślał wiceminister.

– Mielec kiedyś miał halę z prawdziwego zdarzenia. Była to najlepsza hala sportowa na Podkarpaciu. Ta ambicja pozostała – stąd decyzja, by od podstaw zbudować halę na miarę XXI wieku. Ta decyzja jest z mojego punktu widzenia bardzo istotna – nie dlatego, że tu mieszkam, a dlatego, że takie decyzje zapadają już dla Rzeszowa, Stalowej Woli czy Sanoka. Widzimy tę dobrą zmianę i ten dobry klimat dla inwestycji sportowych. – mówił marszałek Władysław Ortyl.

– Ze swojej strony oraz w imieniu nieobecnego dzisiaj prezydenta Kozdęby chciałbym bardzo podziękować za ogromne wsparcie w zakresie tworzenia tej inwestycji. Wiadomo, że przy tak dużych programach są pewne perturbacje, ale wszystko się szczęśliwie kończy, kiedy jest wspólne działanie. I właśnie to wspólne działanie doprowadza dzisiaj do tego, że jesteśmy na tym etapie, praktycznie w przededniu rozpoczęcia procedury przetargowej – powiedział wiceprezydent Jan Myśliwiec.

Następnie wiceminister Jarosław Stawiarski oraz wiceprezydent Jan Myśliwiec podpisali umowę o dofinansowanie, po czym uczestnicy spotkania udali się na zwiedzanie stadionu miejskiego i miejsca pod przyszłą halę.

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=9AgolJtKNFM&feature=youtu.be&w=925&h=520]
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Wystartowały obrady III sesji Rady Powiatu Mieleckiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa