W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Minister zdrowia na Konwencie Starostów

21 kwietnia starostowie z całego województwa podkarpackiego kolejny raz spotkali się na Konwencie Powiatów, w którym udział wziął także minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, odpowiadając na zaproszenie Konwentu Starostów, spotkał się z przedstawicielami samorządu terytorialnego województwa. Posiedzenie dotyczyło problemów podkarpackiej służby zdrowia.  Samorządowcy liczą przede wszystkim na systemowe rozwiązanie problemu coraz bardziej zadłużających się szpitali powiatowych.

Poruszono m. in. kwestie dotyczące własności podmiotów leczniczych, dostępności do usług medycznych, a także opracowywanych przez resort zdrowia map potrzeb zdrowotnych. Minister podkreślił, że nowe rozwiązania, tj. bezpłatne leki dla seniorów czy regulacje, które zagwarantują stopniowy wzrost środków na ochronę zdrowia, przyczynią się do poprawy jakości opieki medycznej.

 – Odpowiedzialność za służbę zdrowia to nie tylko odpowiedzialność władz centralnych, ale także samorządów. Podkarpacie jest wyjątkiem na mapie kraju jeżeli chodzi o sytuację własnościową szpitali i wydaje się, że to świadczy o daleko idącym zrozumieniu władz samorządowych różnych szczebli, że służba zdrowia to przede wszystkim misja, a wynik finansowy nie może przesłaniać podstawowego zadania placówek służby zdrowia – mówił minister Radziwiłł. Minister

 

631386946

 

703563960

 

1416288372

 

1470779374

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa