W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ministerstwo ponownie wspiera gminę

Do 220 tysięcy złotych otrzyma Gmina Mielec z rezerwy celowej budżetu państwa. Dzięki dofinansowaniu jeszcze w tym roku uda się przebudować drogę gminną Rzędzianowice – Olszyny. Promesę przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrał Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Uroczystość przekazania deklaracji odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Poza przedstawicielami samorządów, które otrzymały dofinansowania, w wydarzeniu uczestniczyli również Lucyna Podhalicz Wicewojewoda Podkarpacki oraz Halina Szydełko, Poseł na Sejm RP.
Wniosek złożony przez Gminę Mielec jest drugim, który w tym roku otrzymał pozytywną opinię Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. – To kolejna promesa jaką udało nam się pozyskać w ostatnim czasie z rezerwy celowej budżetu państwa.

Poprzednio było to 160 tysięcy złotych. Teraz dokładamy do tego kolejne 220 tysięcy złotych. Przy tegorocznym budżecie na poziomie bliskim 1,5 miliona złotych przeznaczonym na bieżące utrzymanie dróg oraz działania inwestycyjne, kwota do 380 tysięcy pochodząca ze środków zewnętrznych jest dużym wsparciem. Te dodatkowe pieniądze znacznie przyspieszą modernizację dróg gminnych oraz całego układu drogowego – przekazuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.
W ramach podziału środków na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych do naszego województwa trafiło łącznie 17 mln zł, które rozdysponowano pomiędzy 31 gmin oraz 14 powiatów.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa