W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Misie Ratownisie od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerminie trafiły do karetek dla poszkodowanych i chorych maluchów od ich kolegów!

 Zbliża się sezon wakacyjny, który zwykle wiąże się z dużą aktywnością dzieci. Wsiadają na rowery, hulajnogi, biegają i kąpią się na basenach oraz w jeziorach… 

Mieleckie Pogotowie Ratunkowe, odwiedzając przedszkolaków i uczniów lub zapraszając ich do Stacji, robi co się tylko da, by edukować, propagować bezpieczeństwo zdrowotne , ale mimo to wypadki i zachorowania maluchów się zdarzają.  

Pomyślały o tym nauczycielki: Lucyna Krzyżak i Marcelina Stala z Czermina. Uczuliły swoich uczniów na potrzeby tych dzieci, które przeżywają silny stres np. po wypadku lub zachorowaniu.

 – Celem akcji było wdrożenie dzieci w pomaganie innym, uświadomienie im, że to, iż same mają wiele i są zdrowe oraz bezpieczne, nie znaczy niestety, że wszyscy są w takiej samej sytuacji. A tym w dużo gorszej trzeba pomagać – mówi Lucyna Krzyżak, która sama od lat angażuje się w różnego typu działania charytatywne i pragnie zaszczepić takie nawyki swoim uczniom.

 Również rodzice byli oczarowani akcją, motywowali dzieci do działania, sami oczywiście także wspierali uczniów.  Udało się zebrać mnóstwo nowych misiów, którymi będą obdarowywane dzieci trafiające do karetek mieleckiego Pogotowia Ratunkowego.

 – Wiemy, że zabawka niweluje stres dziecka, odwraca jego uwagę od problemów zdrowotnych i zamieszania z tym związanego, a to przeciwdziała traumie – wyjaśnia dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR Mielec.

– Takie misie służyły nam już karetkach, mamy doświadczenie i wiemy, że taka zabawka często potem staje się ta ulubioną, którą dziecko wysoko ceni. Zazwyczaj pamięta ten spokój, jaki mu ona przyniosła w trudnej chwili – mówią zgodnie dyrektor oraz Agnieszka Trela, koordynator medyczny w PSPR Mielec, serdecznie dziękując za wspaniałą akcję! 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa