W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Sport

Mistrzostwa Polski juniorów – piszemy nowy rozdział [FOTO]

.Sport to taka przewrotna dziedzina życia, że czasem od sukcesu dzielą nas milimetry a rzadko ostateczny wynik rywalizacji oddaje dramaturgię i przebieg rywalizacji. Po czasie nikt nie pamięta kto był na czwartym miejscu, albo bardzo blisko medalu. Takie refleksje nasuwają się po starcie naszych szermierzy w rozegranych we Wrocławiu w sobotę i niedzielę Mistrzostwach Polski juniorów w szpadzie.

Tradycyjnie pierwszego dnia rywalizacja toczyła się indywidualnie. Do zawodów zostało dopuszczonych 70 najwyżej notowanych zawodników urodzonych po 2000 roku. W tym gronie znalazło się czterech zawodników Gryfu Mielec. Kwalifikacje do turnieju głównego należy uznać za udane bo cała czwórka awansowała do fazy pucharowej. Z konfrontacji o czołową 32 zawodów też zwycięsko wyszła ekipa Gryfu. W pojedynku o 16 trafili na siebie Maciek Kaźmierski i Paweł Urban.

W wewnętrznym pojedynku lepszy okazał się Paweł, który niestety bez powodzenia walczył o czołową ósemkę z Janem Socha czyli liderem krajowego rankingu juniorów. Na drodze Szymona Tarachanowicza do 16 stanął młodszy z braci Socha; Antoni. Reprezentant PKszerm Warszawa okazał się lepszy i niestety nie tylko od Szymona. Piotr Urban dość pewnie awansował do czołowej ósemki lecz niestety w walce o medal przegrał po dogrywce ze wspomnianym Antonim Socha 8:7.

Rywalizację indywidualną zawodnicy Gryfu zakończyli na następujących miejscach:

Piotr Urban – 7,

Paweł Urban – 12,

Maciek Kaźmierski 23

a Szymon Tarachanowicz 27.

Miejsca z turnieju indywidualnego zaskutkowały rozstawieniem z czwartego miejsca ekipy Gryfu do turnieju drużynowego. Już w momencie pojawienia się drabinki wiadomo było, że o medal będzie bardzo ciężko. Potwierdził to pierwszy pojedynek w którym Gryf Mielec pokonał nieznacznie drugą drużynę Piasta Gliwice 45:39.

W pojedynku o czwórkę Gryf pokazał swoją moc pokonując drużynę Warszawianki 45:23. Wiadomo było od początku, że w przypadku awansu do półfinału Gryf spotka się z faworytem turnieju czyli drużyną PK-szerm Warszawa. Niestety mimo dużej determinacji naszych szermierzy Warszawiacy wygrali 45:31. Pozostała zatem drużynie Gryfu walka o brąz.

Naprzeciwko stanęła drużyna Szpady Wrocław. Po wyrównanej fazie początkowej z każdym pojedynkiem rosła przewaga naszych szermierzy i mecz zakończył się zwycięstwem Gryfu 45:33. Brąz to wielki sukces dobrze wróżący na przyszłość, bo cała czwórka medalistów w gronie juniorów może startować jeszcze na dwóch kolejnych mistrzostwach.

Wielkie gratulacje dla Pani Trener Renaty Knapik-Miazga i zawodników.

Szczególne podziękowania Klub Gryf Mielec i szermierze składają Gminie Miejskiej Mielec oraz Panu Prezydentowi Jackowi Wiśniewskiemu- za sfinansowanie start zawodników Gryfu na Mistrzostwach Polski.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Noworodkowego Szpitala Specjalistycznego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi piłkarze Stali Mielec na turnieju we Włoszech [FOTO]

Wiadomości Mielec

W Trzcianie skradziono motocykl marki WSK

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa