W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Mistrzowie ortografii

Nikola Szęszoł została „Mistrzem Ortografii 2016” podczas 10. Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej.

W finale gminnym wzięło udział 19 uczniów podstawówek wyłonionych z eliminacji szkolnych. – Uczniowie zmierzyli się z testem ortograficznym, w którym mogli zdobyć maksymalnie 100 punktów. Uzyskane wyniki świadczą o wyrównanym poziomie uczniów szkół podstawowych w zakresie ortografii.

Poprzez ten konkurs chcemy budzić w uczniach świadomość ortograficzną i mobilizować do zgłębiania wiedzy w zakresie polskiej ortografii – przekazuje Alina Szot, nauczycielka języka polskiego w SP w Dąbrówce Wisłockiej, która zorganizowała turniej.

Komisja złożona z polonistów oceniła testy sprawdzające znajomość zasad ortograficznych oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce i na tej podstawie wyłoniła „Mistrza Ortografii 2016” wśród uczniów szkół podstawowych z gminy Radomyśl Wielki.

Najlepsza okazała się Nikola Szęszoł (SP Dąbrówka Wisłocka), która zdobyła 82 punkty. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ryś (SP Zdziarzec) – 80 pkt., a trzecie Wiktoria Siembab (NSP  w Dulczy Małej) – 79 pkt.

Nagrody ufundowane przez dyrektora GZEAS Andrzeja Przybyszewskiego wręczyła dyrektor SP w Dąbrówce Wisłockiej Stanisława Syper. Laureaci z miejsc I i II, III otrzymali książki, a każdy uczestnik konkursu zestaw długopisów i dyplom.

 

DSC_1227

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Mistrzostwa Podkarpacia w siatkówce dziewcząt z udziałem gwiazdy siatkówki w SP 6

Wiadomości Mielec

Unijne dofinansowania dla OSP Kiełków i Przecław

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa