W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mistrzowie statystyki z Ekonomika

Magdalena Łachut i Adrian Rogala, uczniowie klasy IIb Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu, zakwalifikowali się do finału III Podkarpackiego Konkursu „Mistrzowie Statystyki”. Jego organizatorem jest Urząd Statystyczny w Rzeszowie wspólnie z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji w Przemyślu oraz Polskim Towarzystwem Statystycznym.

Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

Konkurs ma na celu rozwój analitycznego myślenia, popularyzację zagadnień i metod badań statystycznych oraz pogłębienie wiedzy młodzieży o Podkarpaciu.

W pierwszym etapie zmagań uczniowie przygotowali infografiki wraz z opowiadaniem statystycznym związanym z wyciągnięciem wniosków opartych o dostępne dane statystyczne.Magdalena i Adrian napisali pracę pt. „Fenomen mojego regionu – SSE EURO-PARK MIELEC”. Została ona wysoko oceniona przez komisję konkursową i znalazła się grupie 15 najlepszych prac spośród wszystkich złożonych w pierwszym etapie.

Finał konkursu odbędzie się 18 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Opiekunem młodzieży jest nauczycielka przedmiotów zawodowych Lidia Sasor.

 

szkola

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa