W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Materiały video

MKS nowe taryfy i prezentacja autobusu [VIDEO]

Wczoraj w mieleckim magistracie odbyła się konferencja prasowa poświęcona zmianom w taryfach biletowych mieleckiego MKS-u. Następnie zaprezentowano jeden z nowych autokarów i jego wyposażenie.

Od 1 lipca – nowa taryfa biletowa w komunikacji miejskiej.

Pasażerowie będą mogli korzystać z nowej, uproszczonej taryfy biletowej, nowej struktury biletów papierowych i elektronicznych, przesiadać się wielokrotnie do autobusów innych linii w ramach jednej ceny biletu, korzystać tańszych biletów okresowych sieciowych oraz dokonywać płatności za bilet jednorazowy bankomatową kartą zbliżeniową. Ponadto od 1 lipca będzie obowiązywać tylko jedna ulga biletowa na poziomie 50 procent.

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY:

NOWE STREFY BILETOWE

Od lipca zostaną utworzone dwie strefy biletowe:

 • MIEJSKA oznaczona symbolem 0, obejmująca przystanki położone w granicach administracyjnych: Gminy Miejskiej Mielec oraz Gminy Mielec;
 • PODMIEJSKA oznaczona symbolem 1 obejmująca przystanki zlokalizowane w granicach administracyjnych: Gminy Przecław, Tuszów Narodowy i Gawłuszowice.

 

Granicę strefy miejskiej wyznaczają w zależności od kierunku jazdy niżej wymienione przystanki graniczne:

Rzochowska Pętla 11 Rzochowska Pętla 12

Goleszów 09, Goleszów 10,

Chrząstów Wał 09, Chrząstów Wał 10,

Szydłowiec Pętla 09, Trześń Pętla 13,

Chorzelów Smyków 18, Chorzelów Smyków 19

 

Od 1 lipca będą obowiązywać nowe wzory biletów jednorazowych papierowych. Liczba biletów zostanie ograniczona do 4 nominałów.

Sprzedaż w punktach dotychczasowych wzorów biletów będzie odbywać się do 30.06.2018r.

Dotychczas obowiązujące bilety będzie można wykorzystać do 31.08.2018 r. bez konieczności zakupu dopłat.

NOWY SPOSÓB DOKONYWANIA OPŁAT ZA BILET JEDNORAZOWY

Wszystkie nowe autobusy Autosan i Solaris od numeru  bocznego 225-233 zostały wyposażone w jeden kasownik umożliwiający zapłatę za bilet  jednorazowy zbliżeniową kartą bankomatową.

 

Na kasowniku należy wybrać zielony kafelek, następnie wybrać rodzaj i ilość biletów, zaakceptować wybór, następnie przyłożyć kartę do oznaczonego miejsca na kasowniku. Po dokonaniu powyższych czynności na wyświetlaczu pojawi się  odpowiedni komunikat dotyczący realizacji transakcji.

 

Bilet zakupiony w kasowniku wyposażonym w terminal płatniczy przy użyciu zbliżeniowej karty płatniczej ważny będzie tylko w autobusie, w którym został zakupiony. Zakup biletu należy wykonać bezpośrednio po wejściu do pojazdu.

Ceny biletów jednorazowych normalnych papierowych z bloczka, zakupionych u kierowcy lub opłaconych zbliżeniową kartą płatniczą są tożsame i wynoszą 3 zł (strefa „0”)  i 4 zł (strefa 0+1)

 

NIŻSZE PROMOCYJNE CENY BILETÓW JEDNORAZOWYCH NA EKARCIE

Przypominamy, że pierwsze wydanie ekarty jest bezpłatne. Aby otrzymać kartę imienną należy wypełnić wniosek oraz załączyć zdjęcie i okazać dokument uprawniający do ulgi (jeżeli dotyczy). Warunkiem otrzymania ekarty jest doładowanie kwotą min. 5 zł. Wpłacone środki w całości są wykorzystywane na przejazdy autobusami MKS. Kartę można doładowywać w punktach sprzedaży MKS lub w terminalach zlokalizowanych na terenie miasta Mielca [link do PSB.  

 

 • BILETY JEDNORAZOWE NAWET DO 47% TANIEJ!!  

 

Na ekarcie bilety jednorazowe będą dużo tańsze niż bilety papierowe. Od 1 lipca cena biletu jednorazowego na ekarcie będzie niższa niż dotychczas i  wyniesie 2 zł w strefie miejskiej i 3 zł – w strefie podmiejskiej, płacąc za bilet normalny. W przypadku posiadania prawa do ulgi pasażer zapłaci połowę tej ceny.

 

 • NOWOŚĆ!!! 1 BILET PLUS PRZESIADKI ZA ZERO

 

W ramach biletu jednorazowego na ekarcie będzie możliwość korzystania z wielu przesiadek pod warunkiem, że kontynuacja każdego przejazdu po przesiadce odbywa się w ciągu 45 min. od wyrejestrowania wyjścia z poprzedniego autobusu i odbywa się w strefie 0.

Aby uzyskać promocyjne ceny i możliwość korzystania z przesiadki należy pamiętać o rejestracji przejazdu podczas WEJŚCIA do autobusu i wyrejestrowaniu przejazdu przy WYSIADANIU. Początkowo system pobierze kwotę jak za jazdę do końca trasy autobusu, a następnie zwróci nadpłaconą kwotę w momencie ponownego zbliżenia ekarty do kasownika przy wysiadaniu.

Nr linii Rejestracja wejścia

Pobranie

Wyrejestrowanie przejazdu

Zwrot

Koszt przejazdu
Linia 1 3 zł / 4 zł 1 zł 2 zł / 3 zł
Linia 2 3 zł / 4 zł 3 zł / 4 zł 0 zł
Linia 3 3 zł / 4 zł 3 zł / 4 zł 0 zł

 

Przykład.

Opłata za przejazd jednorazowy z przesiadką, bilet normalny. Podróż rozpoczęła się w podmiejskiej strefie biletowej. Pasażer przesiadł się dwa razy.

 

Cennik biletów jednorazowych [link]

 

BILETY DOBOWE  – 10% taniej!!

Zmiany dotyczą również biletu dobowego. Cena ulegnie obniżeniu z 9 zł do 8 zł, i jak dotychczas będzie występował jako bilet papierowy: z bloczka lub zakupiony u kierowcy. Bilet będzie ważny na wszystkich liniach w miejskiej i podmiejskiej strefie biletowej (0+1).

NIŻSZE CENY BILETÓW OKRESOWYCH

Likwidacji ulegają bilety okresowe z limitem przejazdów oraz mało popularne bilety 15 dniowe i promocja „systematyczny zakup”. Cena biletów sieciowych bez limitu przejazdów zostanie obniżona o 38%. Bilet sieciowy ważny na wszystkie linie miejskie będzie kosztował 60 zł. To mniej niż cena biletu okresowego z limitem przejazdów po uzyskaniu maksymalnej promocji za systematyczność.  

SIECIÓWKI ZA BILET TRASOWANY PODMIEJSKII!!!

Od 1 lipca pasażerowie mieszkający poza strefą 0 będą mogli jeździć wszystkimi liniami miejskimi i podmiejskimi za 90 zł przez okres 30 dni.

BILET OKRESOWY NA OKAZICIELA

Kolejną zmianą jest obniżenie ceny biletu okresowego miejskiego na okaziciela ze 113,40 zł do 75 zł. Znaczna obniżka dotyczy biletu podmiejskiego na okaziciela ze 178,20 zł do 100 zł.  Bilety będą ważne na okres 30 kolejnych dni.

BILET UCZNIOWSKI

Od 1 lipca w taryfie, oprócz specjalnego biletu dla mieleckich uczniów w ofercie będzie również tani bilet dla młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych. W związku z powyższym zlikwidowana zostaje promocja Z rodzeństwem taniej.

Ceny biletów uczniowskich w wysokości 3 zł  będą przysługiwać mieszkańcom miasta Mielca uczęszczającym do placówek zlokalizowanych na obszarze Gminy Miejskiej Mielec tj.:

 1. dzieciom w wieku powyżej 4 lat uczęszczającym do przedszkoli,
 2. uczniom szkół podstawowych, gimnazjów,
 3. opiekunom dzieci w wieku do lat 10 podróżującym razem z dzieckiem,
 4. uczniom dziennych szkół ponadpodstawowych do ukończenia przez ucznia 21 roku życia,

Ceny biletów uczniowskich w wysokości 4 zł przysługują mieszkańcom miasta Mielca uczęszczającym do szkół zlokalizowanych poza terenem Gminy Miejskiej Mielec tj.:

 1. uczniom dziennych szkół ponadpodstawowych do ukończenia przez ucznia 21 roku życia

Ceny biletów uczniowskich w wysokości 4 zł przysługują uczniom niezależnie od miejsca zamieszkania, uczęszczającym do placówek zlokalizowanych na obszarze Gminy Miejskiej Mielec tj.:

 1. dzieciom w wieku powyżej 4 lat uczęszczającym do przedszkoli,
 2. szkół podstawowych, klas dotychczasowych gimnazjów
 3. opiekunom dzieci w wieku do lat 10 podróżującym razem z dzieckiem,

Dokumentem uprawniającym do korzystania z biletów uczniowskich jest zaświadczenie z przedszkola, ważna legitymacja szkolna lub zaświadczenie potwierdzające zamieszkanie w internacie. Bilety uczniowskie można nabyć na okres 1,3,6,12 m-cy, nie dłużej jednak niż na okres ważności legitymacji szkolnej, zaświadczenia potwierdzającego zamieszkanie w internacie lub zaświadczenia z przedszkola.

 

Uprawnienia do ulgowych przejazdów

Wykaz osób uprawnionych do korzystania z przejazdów ulgowych i bezpłatnych zawarty jest w odrębnej uchwale tj. Uchwała nr XLI/413/2017 Rady Miejskiej w Mielcu z dnia 19 grudnia 2017 r. W sprawie ustalenia uprawnień do przejazdów bezpłatnych i ulgowych w komunikacji miejskiej w Mielcu realizowanej na obszarze Gminy Miejskiej Mielec oraz gmin, które przystąpiły do porozumień międzygminnych w zakresie lokalnego transportu zbiorowego

Od 1 lipca ma obowiązywać jednolity system ulg na całym obszarze funkcjonowania komunikacji miejskiej.

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=NZpx_MfrLTo&feature=youtu.be&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Czeczeńcy przegrali z beniaminkiem. Handball Stal Mielec – KPR Żukowo 30:34 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Spotkanie autorskie Andrzeja Talarka [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Faworyt meczu powstrzymany. FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa 0:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa