W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Młoda Mielczanka na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Roksana Leśniak uczennica Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu została finalistką Centralnego etapu XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, który odbył się na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Uczennica ZSB zakwalifikowała się do finału z 4 miejsca w całym okręgu rzeszowskim, gdzie rywalizowała z 96 uczestnikami, z których tylko 6 dostało się do ścisłego finału. W zawodach szkolnych wzięło udział w całej Polsce 2944 uczniów, a w eliminacjach okręgowych 688, z czego tylko 80 zakwalifikowało się do zawodów centralnych. Roksana zostając finalistką olimpiady musiała wykazać się wiadomościami z zakresu konstrukcji budowlanych, dokumentacji technicznej, podstaw budownictwa, technologii robót budowlanych, kosztorysowania i organizacji budowy.

Należy podkreślić, iż w eliminacjach okręgowych wzięło udział aż 12 uczniów mieleckiej „budowlanki”, dzięki ich ogromnej wiedzy Zespół Szkół Budowlanych otrzymał wysokie drugie miejsce w rankingu szkół w całym okręgu rzeszowskim. Uczniów, w tym naszą finalistkę do konkursu przygotowywały nauczycielki przedmiotów zawodowych – Anna Matras-Moryl i Maria Pietras. Ogromnego sukcesu finalistce pogratulował dyrektor ZSB Stanisław Starzyk.

DCIM/100MEDIA/DJI_0039.JPG
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowa nazwa dla Basenów Odkrytych – konkurs

Wiadomości Mielec

W Radomyślu Wielkim recytowali Brzechwę

Wiadomości Mielec

Festiwal Pieśni Maryjnych [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa