W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Młodociani stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym i kolejowym, teraz poniosą konsekwencje

Policjanci z Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym skutecznie wytypowali wiejskich wandali, którzy na przełomie kilku ostatnich miesięcy stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym i kolejowym w miejscowości Zaduszniki (gmina Padew Narodowa).

Do procederu miało dochodzić od kilku miesięcy, lecz w okresie wakacyjnym chuligańska działalność przybrała na sile. Z relacji mieszkańców gminy Padew Narodowa miało wynikać iż nieznane osoby korzystając z nasypu i wiaduktu kolejowego umieszczonego nad drogą relacji Zaduszniki – Rożniaty w wspomnianym czasie miały wielokrotnie obrzucać kamieniami oraz innymi przedmiotami poruszające się po drodze pojazdy.

Podobna sytuacja miała mieć miejsce również na torowisku oraz moście kolejowym, a dotyczyć maszyn linii kolejowych LHS korzystających z wyżej wymienionej infrastruktury. Pracownicy Linii Hutniczej Szerokotorowej pracujący na trasie Wola Baranowska – Staszów mieli doświadczać również sytuacji tarasowania przejazdu poprzez pozostawianie na torowisku bali słomy!

W ostatni weekend w godzinach nocnych doszło do przełomu, gdy funkcjonariusze Policji w czasie patrolu miejscowości Zaduszniki oraz rejonów przyległych rozpytali i wylegitymowali grupkę młodych osób na okoliczność zgłoszonej chwilę wcześniej interwencji, gdzie grupka osób miała dokonać wybicia szyby w kabinie lokomotywy składu kolejowego powodując straty na około 15 tysięcy złotych! W skutecznym wytypowaniu i ustaleniach pomógł również przebywający w czasie wolnym od służby dzielnicowy miejscowości Zaduszniki, który to rejon mostu LHS ujął w swoim planie priorytetowym. Ustalenia miały okazać się skuteczne, a młodzież przyznać do zarzucanych czynów.

W sprawie trwa postępowanie.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

1 Komentarzy

Kłyś 23 sierpnia 2018 (czwartek) at 13:25

Cymbały jakich malo. Całe przyszłe wakacje powinni teraz dworce PKP i PKS sprzątać za karę.

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa