W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

„Młody Konstruktor”: pierwsze miejsce dla Elektryka

10 maja 2019r. w Samorządowym Centrum Kultury,  w ramach X Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki wręczono nagrody w konkursie technicznym  „Młody Konstruktor” im. Jeffrea Pino.

Jeffrey Pino w latach 2006-2012 był prezesem firmy SIKORSKYAIRCRAFT. Dzięki jego decyzjom Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu otrzymały szansę wprowadzenia zaawansowanej produkcji i innowacyjnych technologii poprzez uruchomienie produkcji elementów struktury i kompletnych śmigłowców Black Hawk. Jeffrey Pino był liderem, pionierem i legendą branży lotniczej. Uznawany był za genialnego stratega, wizjonera i eksperta w dziedzinie lotnictwa. W lutym 2016 roku zginął w wypadku lotniczym. 

Tegoroczna, czwarta już edycja konkursu  polegała na wykonaniu własnego pomysłu konstrukcji z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych, zgodnie z tematem wiodącym konkursu: „Energia – ekologia – technika”. Organizatorem Konkursu były Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu przy współudziale Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. W konkursie  tym, w kategorii „Szkoła”  ZS im. prof. J. Groszkowskiego zdobył I miejsce zdobywając  tym samym czek na kwotę 1000 zł.

Uczniowie „Elektryka” z  klasy 2A : Bartosz Baltyzar i Amadeusz Majlinger pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych Jana Wójcika zbudowali model termostatu, który po rozbudowie może pełnić funkcję stacji kontroli temperatury z możliwością uzupełnienia o kontrolę warunków rozwoju roślin. Nagrodę z rąk Prezesa Zarządu i Dyrektora Naczelnego PZL Mielec – pana Janusza Zakręckiego odebrała  wicedyrektor szkoły Elżbieta Bąk.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa