W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie Informacje

Młodzi mielcznie z medalami Mistrzostw Polski w tańcu towarzyskim [FOTO]

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski gościł dziś w swoim gabinecie tancerzy Centrum Tańca Gala Mielec – Gabriela Krakowskiego i Alicję Potoczną, którzy wrócili z trzema medalami z otwartych Mistrzostw Polski w tańcu towarzyskim rozegranych w dniach od 3 do 5 czerwca 2022 roku w Zabrzu, w ramach Zabrze Dance Festival.  W spotkaniu uczestniczyli rodzice młodych tancerzy i ich trenerzy.  

Ala i Gabryś tańczą ze sobą od 2018 roku, a swoje pierwsze taneczne kroki stawiali na parkiecie Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, placówki ściśle współpracującej z ich  szkołą tańca. Jednak mimo młodego wieku oraz jedynie czterech lat wspólnego trenowania mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami. W 2019 roku zostali Wicemistrzami Podkarpacia w kategorii 8-9 lat w kombinacji tańców standardowych i latynoamerykańskich. Natomiast dwa lata później w Łańcucie uzyskali tytuł Mistrzów Podkarpacia w kategorii  10-11 lat ponownie w kombinacji tych dwóch stylów tanecznych. Para reprezentowała również swoją szkołę tańca na Mistrzostwach Polski w 10 tańcach, w Łomiankach, w 2021 roku i wróciła do Mielca z tytułem finalistów Mistrzostw Polski.

W tak zwanym między czasie Gabryś i Alicja sumiennie trenowali pod okiem swoich trenerów ze Szkoły Tańca Gala Mielec: Mariusza Sosińskiego, Damiana Ortyla oraz Izabeli Łukaszek. Zdobywali wysokie miejsca na różnych ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego oraz turniejach typu Grand Prix Polski napawając dumą rodziców i trenerów. Niedawno Gabryś i Ala świętowali awans do najwyższej klasy tanecznej, jaką mogli osiągnąć w wieku 12 lat, klasy C. Trudna praca, wytrwałość, zaangażowanie oraz wielka pasja doprowadziła jednak młodych tancerzy jeszcze dalej.

W dniu 4 czerwca 2022 roku w Zabrzu Gabriel Krakowski i Alicja Potoczna uzyskali tytuł Wicemistrzów Polski w kategorii do lat 12 zarówno w tańcach standardowych, jak i w tańcach latynoamerykańskich. Ponad to, następnego dnia zmagań w ramach POLISH OPEN CHAMPIONSHIPS PTT Gabryś i Ala wytańczyli tytuł Mistrzów Polski w kategorii do lat 12 w kombinacji 8 tańców.

Ten niezwykły sukces młodych sportowców jest wynikiem ich pracy, talentu i miłości do tańca, którą dzielą się z innymi zarówno na parkiecie konkursowym jak i treningowym. Gabryś i Ala osiągnęli już wiele, jednak mogą osiągnąć jeszcze więcej. Choć zakończyli już obecny sezon turniejowych zmagań przed nimi kolejne treningi i letni obóz szkoleniowy organizowany przez Szkołę Tańca Gala Mielec, który pomoże im przygotować się do występów po wakacjach.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Katarzyna 20 czerwca 2022 (poniedziałek) at 08:37

Serdecznie dziękujemy za spotkanie, tancerze poczuli się docenieni 🙂 rodzice i trenerzy są dumni i zadowoleni. Brawo dla młodych tancerzy z Mielca !

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa