Slider
Image default
Galerie Informacje Multimedia Rozrywka Sport

Młodzi piłkarze z Mielca na Dana Cup 2016 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Drużyny z Gwatemali, Wysp Owczych, Malty, Niemiec, Norwegii i Danii rywalizowały z naszymi Piłkarskimi Nadziejami na największym młodzieżowym turnieju piłkarskim w Europie. Oprócz wyżej wymienionych w szranki stanęło ponad tysiąc dwieście ekip z pięćdziesięciu dwóch krajów świata w tym tak odległych jak Australia, Wyspy Dziewicze, Palestyna, Malezja, Tanzania czy Peru.

                          
Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje w kapitalny sposób zaprezentowała się na jednym z największych turniejów na świecie Dana Cup 2016. Mielczanie znaleźli się w ósemce najlepszych drużyn na świecie.

                     
Dana Cup to nie tylko prawdopodobnie największy turniej młodzieżowy na świecie (w tym roku do rywalizacji stanęło ponad 1 200 zespołów), ale również jeden z najstarszych. Organizowany jest nieprzerwanie od 1982 roku. W lipcu bieżącego roku odbyła się 34. edycja Dana Cup, a Polskę w Danii reprezentowały Piłkarskie Nadzieje z Mielca.
                      
Młodzi mielczanie wsparci przez rówieśników z Cmolasu i Nowej Dęby zaprezentowali się kapitalnie. W kategoriach wiekowych U-11 i U-12 podopieczni trenerów Grzegorza Wcisło i Jacka Cyganowskiego oraz Wojciecha Krzeszewskiego dotarli do fazy TOP8 gdzie po zaciętych bojach przegrali z zespołami z Gwatemali i Niemiec. – To bez wątpienia wielki sukces naszych zawodników – mówi wiceprezes APPN Mielec i koordynator wyjazdu do Danii Paweł Mrozik. – Obie ekipy pokazały świetną kombinacyjną, a do tego zadziorną piłkę nożną. Sama organizacja jak co roku stała jak zawsze na najwyższym poziomie. A przemarsz przez miasto wśród dwudziestu tysięcy zawodników z wejściem na wypełniony do pełna stadion etatowego uczestnika Ligi Mistrzów zrobił ogromne wrażenie na naszych zawodnikach jak i trenerach – dodaje.
                        
Jak zawsze przy okazji zagranicznych wojaży “mieleckie Orły” miały okazję zwiedzić sporo atrakcji turystycznych min. słynny Legoland- park rozrywki w Billund, nie mniej znany Przylądek Grenen- gdzie Bałtyk łączy się z Morzem Północnym, Lokken, Aalborg, norweski Kristiansand czy piękny Hamburg w Niemczech. Sporo czasu poświęcone zostało na plażowanie, gdyż bazą mielczan był nadmorski kurort Hirtshals.
                       
Piłkarskie Nadzieje

   

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja