W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Multimedia Rozrywka Sport

Młodzi piłkarze z Mielca na Dana Cup 2016 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Drużyny z Gwatemali, Wysp Owczych, Malty, Niemiec, Norwegii i Danii rywalizowały z naszymi Piłkarskimi Nadziejami na największym młodzieżowym turnieju piłkarskim w Europie. Oprócz wyżej wymienionych w szranki stanęło ponad tysiąc dwieście ekip z pięćdziesięciu dwóch krajów świata w tym tak odległych jak Australia, Wyspy Dziewicze, Palestyna, Malezja, Tanzania czy Peru.

                          
Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje w kapitalny sposób zaprezentowała się na jednym z największych turniejów na świecie Dana Cup 2016. Mielczanie znaleźli się w ósemce najlepszych drużyn na świecie.

                     
Dana Cup to nie tylko prawdopodobnie największy turniej młodzieżowy na świecie (w tym roku do rywalizacji stanęło ponad 1 200 zespołów), ale również jeden z najstarszych. Organizowany jest nieprzerwanie od 1982 roku. W lipcu bieżącego roku odbyła się 34. edycja Dana Cup, a Polskę w Danii reprezentowały Piłkarskie Nadzieje z Mielca.
                      
Młodzi mielczanie wsparci przez rówieśników z Cmolasu i Nowej Dęby zaprezentowali się kapitalnie. W kategoriach wiekowych U-11 i U-12 podopieczni trenerów Grzegorza Wcisło i Jacka Cyganowskiego oraz Wojciecha Krzeszewskiego dotarli do fazy TOP8 gdzie po zaciętych bojach przegrali z zespołami z Gwatemali i Niemiec. – To bez wątpienia wielki sukces naszych zawodników – mówi wiceprezes APPN Mielec i koordynator wyjazdu do Danii Paweł Mrozik. – Obie ekipy pokazały świetną kombinacyjną, a do tego zadziorną piłkę nożną. Sama organizacja jak co roku stała jak zawsze na najwyższym poziomie. A przemarsz przez miasto wśród dwudziestu tysięcy zawodników z wejściem na wypełniony do pełna stadion etatowego uczestnika Ligi Mistrzów zrobił ogromne wrażenie na naszych zawodnikach jak i trenerach – dodaje.
                        
Jak zawsze przy okazji zagranicznych wojaży “mieleckie Orły” miały okazję zwiedzić sporo atrakcji turystycznych min. słynny Legoland- park rozrywki w Billund, nie mniej znany Przylądek Grenen- gdzie Bałtyk łączy się z Morzem Północnym, Lokken, Aalborg, norweski Kristiansand czy piękny Hamburg w Niemczech. Sporo czasu poświęcone zostało na plażowanie, gdyż bazą mielczan był nadmorski kurort Hirtshals.
                       
Piłkarskie Nadzieje

   
[nggallery id=206]

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa