W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

„Młodzi Wspaniali” w gminie Tuszów Narodowy

W dniu 22 czerwca na sali posiedzeń Urzędu Gminy Tuszów Narodowy odbyło się podsumowanie kończącego się roku szkolnego 2021/2022 z gminnych placówek oświatowych.

Już po raz kolejny wójt gminy Andrzej Głaz nagrodził laureatów konkursu: „Młodzi Wspaniali”. Uczniowie zostali nagrodzeni za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Dodatkowo poza regulaminem konkursu wójt gminy wyróżnił uczniów z Zespołu Szkół w Maliniu, którzy zdobyli I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Wyróżniony został również uczeń z Zespołu Szkół w Jaślanach za osiągnięcia sportowe w jeździectwie.

–  Jest mi niezmiernie miło, że mogę dziś wziąć udział w tej wspaniałej uroczystości. To przede wszystkim wasze święto, podczas którego zostanie nagrodzona wasza bardzo ciężka praca, za którą chcę wam podziękować i pogratulować. Tych sukcesów nie osiągnęlibyście bez waszych nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców, dziadków i wszystkich , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tych osiągnięć.  Bardzo się cieszę, że w naszej gminie mamy tak wspaniałą i uzdolnioną młodzież. Jestem z was dumny, gratuluję wam wspaniałych wyników, sukcesów i życzę dalszego rozwoju – akcentował wójt.

Nagrodzeni uczniowie za osiągnięcia naukowe:

  1. Szkoła Podstawowa w Borkach Nizińskich: Mikołaj Otfinowski, Wojciech Dydo, Agata Pogoda.
  2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym: Zuzanna Tarapata, Krystian Kiełb, Julia Świątek, Michał Tyniec, Aleksander Kolin, Sebastian Ochalik.
  3. Zespół Szkół w Maliniu: Kacper Sowa, Patryk Gałka, Maja Ziobroń, Artur Kamuda, Roma Występek, Julia Turkosz , Anna Pietryka.

Osiągnięcia artystyczne:

  1. Szkoła Podstawowa w Czajkowej: Julia Mazepa, Karolina Demko, Amelia Kluz.
  2. Zespół Szkół w Jaślanach: Jan Białek
  3. Zespół Szkolno–Przedszkolny w Tuszowie Narodowym: Olivia Harpula
  4. Zespół Szkół w Maliniu: Oliwia Skiba

Osiągnięcia sportowe:

  1. Zespół Szkół w Maliniu: Natan Kusek, Kacper Pyź, Mateusz Turkosz, Krzysztof Hyjek, Maciej Maziarz, Maksymilian Obara, Igor Rakoczy, Szymon Pyź, Krzysztof Turkosz, Jakub Furdyna, Karol Hyjek.

Poza konkursem „ Młodzi Wspaniali zostali wyróżnieni następujący uczniowie: 

  1. Zespół Szkół w Jaślanach: Hubert Duszkiewicz.
  2. Zespół Szkół w Maliniu: Marek Bukowski, Mateusz Czachor, Ogor Daniel, Kamil Mieszkowicz, Radosław Czachor, Kacper Dąbrowski, Kamil Ochalik, Jakub Trojnar, Oskar Żak.

Dodatkowo wójt gminy Tuszów Narodowy ufundował 70 stypendiów naukowych dla wszystkich uczniów z kl. IV – VIII za średnią ocen co najmniej 5,0 oraz wzorowe zachowanie. Należy nadmienić, że wójt gminy nagradza uczniów stypendiami naukowymi dwa razy w danym roku szkolnym. W bieżącym roku za I semestr zostało nagrodzonych 20 uczniów, a na koniec roku szkolnego 70 uczniów. GRATULUJEMY!

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa