W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Młodzi złodzieje zatrzymani

Policjanci pracowali nad sprawą kradzieży rozbójniczej, jakiej dopuścił się 16-latek. Młody mężczyzna wraz z 14-letnim kolegą ukradł drobny sprzęt elektroniczny z drogerii, po czym uciekając uderzył ochroniarza i pracownicę sklepu, którzy próbowali go zatrzymać. W ujęciu sprawców pomogli świadkowie. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie rodzinnym.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę na terenie jednej z galerii handlowych, znajdujących się w centrum miasta. Dwóch nastolatków ukradło drobny sprzęt elektroniczny w postaci powerbanku, słuchawek oraz kabli. Kiedy pracownik ochrony sklepu podjął interwencję wobec młodych mężczyzn 14-latek zdołał uciec. 16-latek zaczął szarpać się z ochroniarzem i ekspedientką odpychając ich i uderzając. Finalnie udało mu się wyrwać i uciec. Jednak do pościgu przyłączyli się inni pracownicy sklepu, którzy ujęli młodego mężczyznę kilkaset metrów dalej.

Na miejscu szybko zjawił się patrol interwencyjny, który zatrzymał 16-latka w policyjnej izbie dziecka w Rzeszowie. Młody mężczyzna znany jest policjantom, obecnie przebywał na przepustce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Funkcjonariusze szybko ustalili również tożsamość drugiego nieletniego. To 14-letni mieszkaniec gminy Mielec. Obaj nieletni zostali przesłuchani w obecności rodziców. 16-latkowi funkcjonariusze określili czyn karalny polegający na kradzieży rozbójniczej. Zebrany materiał dowodowy w postaci zeznań świadków oraz analizy nagrań monitoringu pozwoliły również określić czyn karalny kradzieży 14-letniemu chłopcu.

Na uznanie zasługuje z pewnością reakcja świadków zdarzenia, którzy bez wahania podjęli pościg za uciekającymi nieletnimi. Skradziony sprzęt wyceniony został za kwotę bliską 500 złotych. Podczas ucieczki 16-latek uszkodził również dozownik płynu do dezynfekcji rąk o wartości 1200 złotych. Za swoje zachowanie obaj odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Potrzebna pomoc dla Dawidka z Woli Mieleckiej potrąconego przez samochód

Wiadomości Mielec

Pijany jechał ciągnikiem w Tuszowie Narodowym

Wiadomości Mielec

Nowa sala gimnastyczna dla II Liceum Ogólnokształcącego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa