W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka

Młodzież z Mielca odnowiła mural patriotyczny na terenie II LO [FOTO]

Staraniem absolwentów II Liceum Mikołaja Kopernika w Mielcu został odnowiony mural patriotyczny na terenie tego liceum.

Jest to piękny przykład działania naszej młodzieży w Mielcu.

Po ponad 7 latach przyszedł czas, aby odświeżyć mural znajdujący się na terenie przyszkolnym II LO w Mielcu. W renowacje muralu zaangażowali się absolwenci „Kopernika”, którzy kilka lat temu byli inicjatorami jego powstania.
Pomysł na wykonanie muralu narodził się w 2014 roku. Była to inicjatywa uczniów, którzy chcieli wykazać swą aktywność na rzecz szkoły i wpłynąć wychowawczo na kolejne roczniki uczniów.

Zakup materiałów potrzebnych do wykonania muralu został w dużej mierze sponsorowany przez uczniów, którzy zorganizowali zrzutkę na ten cel. Za zbiórkę odpowiedzialna wówczas była m.in. Bianka Giza. Sam mural został ukończony w czerwcu 2015 roku.

W pracę zaangażowanych było ośmiu uczniów: Piotr Fila, Adrian Kania, Łukasz Żmuda, Mateusz Żmuda, Robert Staszczak, Krzysztof Vanous, Mateusz Żelazko oraz Albert Szałda.

25 czerwca 2015 roku w Dzień Sportu II LO mural został oficjalnie oddany i poświęcony przez księdza Kazimierza Kumana, duchownego z parafii MBNP w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa